Archiwum 2014/2015


dziewczęta z klasy 4a w konkursie "Mam talent"
dziewczęta z klasy 4a w konkursie "Mam talent"

W dniu 13 czerwca 2015 w atmosferze biesiady rodzinnej  odbył się w naszej placówce kolejny FESTYN SZKOLNY, tym razem integrujący starsze i młodsze pokolenia, bo odbywający się pod hasłem: "Szkoła wczoraj i dziś". Dziadkowie, Rodzice i Absolwenci naszej szkoły mieli okazję do spotkania się razem po latach. Słonecznym, czerwcowym popołudniem uczniowie klas 1-6 pokazali się z najlepszej strony, prezentując inscenizacje znanych bajek. Oglądaliśmy także pokaz strażacki, zabawy i gry sportowe, dzieci uczestniczyły w konkursach plastycznych, czynny był punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, odbyła się prezentacja "szkolnych talentów". Nie zabrakło domowych ciast przygotowanych przez kochane mamy i babcie, było coś z rusztu i z cukru "wata na patyku" oraz lody i napoje. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu festynu bardzo serdecznie dziękujemy. Ze spotkania pozostała miła pamiątka w postaci fotogalerii.

fotogaleria>>

 

***

1 czerwca 2015z okazji obchodów Dnia Sportu połączonego z obchodami Dnia Dziecka po raz kolejny zostały zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, zawody sportowo - rekreacyjne. Ten dzień był wyjątkowy. Klasy 4-6 naszej szkoły rywalizowały ze sobą w zawodach lekkoatletycznych oraz w piłce nożnej i koszowej. Był to wspaniały sposób na spędzenie czasu inaczej niż zawsze.

fotogaleria>>

***

W związku z 100. Rocznicą Urodzin Patrona Szkoły Ks. Jana Twardowskiego, 2 czerwca 2015 odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas 1-6 naszej szkoły. Uczniowie klas 5-6 zaprezentowali multimedialny pokaz dotyczący życia i twórczości "ks. Jana od Biedronki". Była to również okazja do wręczenia nagród i wyróżnień uczniom, którzy wzięli udział w konkursach recytatorsko-plastycznych o Poecie. Miała miejsce także część quizowa w formie interaktywnych pytań. Szczególnie wyróżniona została tu klasa 6a i jej reprezentanci.

 

Fotogalerie ze zdjęciami z imprez towarzyszących obchodom

100. Rocznicy Urodzin Patrona Szkoły:


Uroczysty apel>>
Interaktywny quiz o życiu i twórczości Poety>>
Wręczenie nagród za udział w konkursach poetycko-plastycznych o Patronie>>

 

***

 

...ale to już było czyli pożegnalne fotki klas 6a i 6b

 29-04-2015  DZIEŃ ZIEMI w naszej szkole...
Każdego roku 22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono ten dzień w USA. Z czasem idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku obchodzono po praz pierwszy Dzień Ziemi w Polsce. W naszej szkole także obchodzimy to święto. Aby uczcić Światowy Dzień Ziemi uczniowie naszej szkoły przyszli w strojach w kolorze zielonym. Tradycyjnie już w zabawach, konkursach i grach sportowych wzięli udział uczniowie klas 4-6. Były ekostroje, ekoplakaty, ekopiosenki i wiersze. Wszystko o tematyce związanej z ochroną przyrody na naszej Planecie. Miejmy nadzieję, że uroczyste przeżywanie takiego dnia zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim organizatorom tego dnia w naszej szkole.

PD

fotogaleria - zobacz więcej>>

***

kilka fotek ze spotkania...

27-04-2015 Apel z okazji rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 MAJA

W tym roku obchodzimy 224 rocznicę uchwalenia przez Polskę pierwszej Konstytucji. Z tej okazji 28 kwietnia 2015 w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W przygotowanym przez Panią Agatę Waśko i Panią Ewę Sauvageot  montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy VIa.
Uchwalenie pierwszej Konstytucji było bardzo ważnym wydarzeniem i odegrało doniosłą rolę w procesie kształtowania nowoczesnego społeczeństwa. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesna konstytucja.

6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej zdecydował przywrócić 3 Maja jako święto państwowe. Akademia przybliżyła tło historyczne, tamtych wydarzeń. Była to żywa lekcja historii.

PD

fotogaleria - więcej zdjęć>>

Rocznicowy, uroczysty apel

21marca 2015 r. w Pijarskich Szkołach w Warszawie odbył się finał V Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. W pierwszym etapie wzięło udział 114 szkół – 55 szkół podstawowych i 59 gimnazjów. W sumie etap szkolny pisało 1849 uczniów – 855 uczniów ze szkół podstawowych i 994 gimnazjalistów. Do finału zakwalifikowało się 154 uczestników ze szkół podstawowych i 66 z gimnazjów.

OTO WYNIKI FINAŁU V OGÓLNOPOLSKIEGO PIJARSKIEGO KONKURSU GRAMATYCZNEGO IM. KS. ONUFREGO KOPCZYŃSKIEGO
kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA

Michalina Ruśniok - uczennica klasy 6a uzyskała tytuł Laureata
Aleksandra Jarosz - uczennica klasy 6a uzyskała tytuł Finalistki I miejsca
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników !!!

Nasi trzecioklasiści 2015

Uczniowie klas trzecich już po Sprawdzianie Kompetencji, z którym zmierzyli się w czwartek 16 kwietnia 2015.  Składał się z dwóch części: języka polskiego oraz matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdej z nich przeznaczone było po 45 minut. Przygotowane testy miały za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które występować będą na kolejnych etapach edukacji coraz częściej.

 PD

Najsympatyczniejsze koleżanki roku 2014/2015
Najsympatyczniejsze koleżanki roku 2014/2015

W tym semestrze wybieraliśmy, w szkolnym głosowaniu, najsympatyczniejsze, pozytywnie nastawione do innych, pogodne, życzliwe, potrafiące pomóc i rozweselić każdego - koleżanki roku szkolnego  2014/2015.  Możecie zobaczyć je na wspólnym zdjęciu.

PD

szóstoklasiści przed sprawdzianem
szóstoklasiści przed sprawdzianem

01.04.2015 - Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej napisali sprawdzian szóstoklasisty. To już kolejny sprawdzian, a dla uczniów pierwszy poważny egzamin w życiu :)

PD

fotogaleria>>

Tuż przed sprawdzianem...

lauereaci podczas wręczania dyplomów
lauereaci podczas wręczania dyplomów

W roku szkolnym 2014/2015

Michalina Ruśniok została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Na zdjęciu obok Michaliny stoją również Maciej Mleczko i Patryk Oślizło-Zaporowski - laureaci z matematyki (zobacz tekst poniżej).

 

Gratulujemy !!!

Tamara Berdarich kl.4a zakwalifikowała się do Rejonowego Konkursu Recytatorskiego

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z MATEMATYKI
dla uczniów szkół podstawowych zostali:

Maciej Mleczko
Patryk Oślizło-Zaporowski

 

LAUREATEM XIII Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha został:

Patryk Oślizło-Zaporowski

Do III etapu Konkursu Przedmiotowego z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych zakwalifikowali się:

Maciej Mleczko kl. 6a
Patryk Oślizło-Zaporowski kl. 6a

Do Finału XIII Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha zakwalifikował się:

Patryk Oślizło-Zaporowski kl. 6a.