Archiwum 2015/2016


W naszym mieście Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała w dniach 28 – 29 maja 2016 r. wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej  

XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa,

Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego,

które odbywały się na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

Uroczyste otwarcie XXIII Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego przez Prezydenta Miasta oraz przez Prezesa Zarządu Fundacji odbyło się 28 maja o godz. 13.00 na placu Ratuszowym, skąd barwny korowód uczestników wyruszył ulicami miasta. W ramach  imprez edukacyjno-rekreacyjno-sportowych w parku Słowackiego uczestniczyliśmy w dogrywce finałowej Międzyszkolnego Konkursu w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce zdobywając puchar oraz nagrodę rzeczową dla szkoły - telewizor. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą placówkę.

galeria z przebiegu imprezy>>

przebieg imprezy
Kolorowy Dzień Dziecka
Kolorowy Dzień Dziecka

Kolorowy Dzień Dziecka

W tym roku szkolnym dzieci z klas młodszych Dzień Dziecka uświetniły kolorami, wierszykami i piosenką. Każda klasa zaprezentowała swój kolor.

zobacz więcej>>

[pobierz] 0.1 MB kolorowy-dzien-dziecka

Prawie 140 osób uczestniczyło w tzw. „Zielonej Szkole”, czyli zajęciach edukacyjno-prozdrowotnych organizowanych poza terenem placówki macierzystej na czas pobytu od 04.05.2016 do 14.05.2016. Tego roku byliśmy w Jarosławcu. Jarosławiec jest wsią rekreacyjno-wypoczynkową i rybacką położoną na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Leży między miejscowościami Wicko Morskie i Darłowo. Miejscowość otaczają sosnowe lasy. Przeważa roślinność wydmowa. Brzegiem, na odcinku ok. 2 km, ciągną się klify dochodzące do 45 m wysokości. Na stronie Internetowej naszej szkoły umieściliśmy reportażową fotogalerię z pobytu naszych uczniów w słonecznym :) Jarosławcu.

 Przyjazd, rozruch poranny oraz pierwsze zajęcia edukacyjno-sportowe, wycieczki to tylko niektóre tematy zajęć podczas "zielonej szkoły". Poniżej zobaczcie więcej :)

Galeria 1>>

Kolejne dni...>>

Zachód Słońca>>

Ognisko>>

Rejs statkiem i muzeum bursztynu>>

Chata rybaka>>

Mam talent>>

Skansen Swołowo>>

Podsumowanie turnusu>>

Pożegnanie z morzem>>

Powrót do domu>>

 

 

28.04.2016 nauczyciele klas 1-3 zajęli się szeroko pojętą edukacją ekologiczną, wśród naszych najmłodszych uczniów. Podjęli się z dziećmi omówienia zagadnień ochrony powietrza, gospodarki odpadami, i szerzenia wiedzy na temat wpływu zachowań człowieka na otaczające środowisko. Efektem końcowym całej akcji stało się pisanie "Listów dla Ziemi".

Prezentujemy małą fotogalerię z ekologicznego spotkania w naszej szkole oraz "List do Ziemi" autorstwa Ali Rdest z 3a.

[pobierz] 0.1 MB List dla Ziemi - autor Ala Rdest 3a

Uwaga Uczniowie klas 4-6 !!!

Dla miłośników fotografii ogłaszamy nowe konkursy fotograficzne :)

szczegóły - TUTAJ

Sprawdzian szóstoklasisty 2016
5 kwietnia 2016 ponad 30 tysięcy uczniów z woj. śląskiego, o godz. 9,00 rozpoczęło pisanie  swojego pierwszego poważnego egzaminu - sprawdzianu szóstoklasisty. O godz. 11.45 rozpoczęła się druga część, obejmująca zadania z języka obcego nowożytnego. W galerii poniżej prezentujemy uwiecznione chwile tuż przed sprawdzianem uczniów z naszej placówki.

Galeria>>

16.04.2016 – uczniowie z koła fotograficznego korzystając z kwietniowej, słonecznej soboty uczestniczyli w plenerze fotograficznym na Magurce, wykonując zdjęcia, które po drobnej, komputerowej obróbce prześlą na konkurs fotograficzny "Beskidy w kadrze zatrzymane".

fotogaleria>>

Dyskoteka karnawałowa w naszej szkole

było super !!!  :))

 

Karnawał już się kończy...a u nas odbyły się zabawy z tym czasem związane. Najpierw klasy 1-3, a 03 lutego 2016 w swojej zabawie - dyskotece uczestniczyły klasy 4-6. Obie imprezy miały swój klimat, bo odbywały się w maskach i przebraniach karnawałowych. Wesoły nastrój udzielał się wszystkim, a muzyka i efekty świetlne sprzyjały miłej atmosferze, w której 2 godziny razem spędzone przemknęły prawie niezauważalnie. Poniżej fotogaleria do, której obejrzenia wszystkich zapraszamy.

  

fotogaleria z dyskoteki klas 4-6>>

 

***

Nasza szkoła od lat uczestniczy w projektach, imprezach i konkursach o charakterze ekologicznym. Obecnie przystępujemy do projektu EURONET 50/50, który ma na celu uświadomienie społeczności szkoły konieczności oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej oraz nauczenie ekologicznych zachowań.

zobacz więcej>>

 

***

Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie

Akcja "Bezpieczne ferie 2016"
18 stycznia na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja

"Bezpieczne ferie 2016".

Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji, która potrwa do 29 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny - 32/ 200-77-077.

(szczegóły obok na plakacie)

 

Ola G.  i Krzysiek  W. w jasełkowych rolach Maryi i Józefa
Ola G. i Krzysiek W. w jasełkowych rolach Maryi i Józefa

JASELKA 2015/2016 W SP 25 
16 stycznia 2016r. odbyły się kolejny raz szkolne jasełka. Punktem centralnym naszych uroczystości był program artystyczny pt.: „Pan przychodzi” w wykonaniu uczniów naszej placówki . Barwne stroje i zaangażowanie wszystkich uczniów biorących udział w tym przedstawieniu sprawiło, że spotkanie upłynęło w bardzo nastrojowej i miłej atmosferze ku radości  wszystkich zaproszonych gości. Wspólnemu kolędowaniu towarzyszył kiermasz ciast specjalnie na tę okazję przygotowanych przez naszych Rodziców. Przedstawiciele Rady Rodziców przeprowadzili również licytację przedmiotów, których sprzedaż zasili doraźne potrzeby naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania – szczególnie jednak Paniom Józefie Gwiżdż, Urszuli Michalskiej oraz Panu Piotrowi Barteczko i Uczniom SP 25 za przygotowanie przedstawienia jasełkowego, Rodzicom za nieocenioną pomoc i wielkie serce oraz Nauczycielom, którzy w inny sposób włączyli się w całość organizacji imprezy.

więcej - fotogaleria - jasełka 2015/2016>>

Jasełka 2015/2016

GAWĘDA O KS. JANIE TWARDOWSKIM - DLA MOICH UCZNIÓW

 

Słowami ks. Jana Twardowskiego, Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej zaprosiła na wieczornicę o księdzu i poecie, swoich czytelników. 13 listopada br. W nastrojowo udekorowanym Saloniku Literackim, przy zapalonych świecach, zgromadzili się licznie przybyli stali bywalcy spotkań literackich oraz uczniowie z nauczycielkami SP nr 25 im. ks. Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej.

czytaj dalej>>

11 listopada 2015 uczniowie wraz nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w obchodzach 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Około godz. 15:00 w Kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów, gdzie będzie miał miejsce Apel Poległych.

 

fotogaleria ze szkolnej uroczystości>>

 

***

fotki z uroczystości szkolnej - akademia 97.rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzień 2 listopada 2015r. był dniem, w którym została odprawiona Msza Święta w intencji Patrona Szkoły i zmarłych pracowników, absolwentów i przyjaciół szkoły.

 

***

ekobus
ekobus

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej zaparkowało  przed naszą szkołą. Fundacja Ekologiczna ARKA przeprowadziła z naszymi uczniami akcję edukacyjną o charakterze przyrodniczo-ekologicznym.

Przybył do nas  specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje, umożliwiające prowadzenia warsztatów i lekcji przyrody oraz ekologii. Wszystkie zajęcia w tym niecodziennym "Ekobusie" pomyślano tak, by poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych. Pojazd ma zamontowane na dachu wiatraki i systemy solarne służące do zajęć o pożytkach ze stosowania odnawialnych źródeł, a zielone kino – zasilane przez system rowerów i prądnic prezentuje walory przyrodnicze najbliższych okolic i jednocześnie pokazuje działania odnawialnych źródeł energii. Odbyły sie  także gry terenowe, dydaktyczne i komputerowe związane z ochroną przyrody, zmianami klimatycznymi czy gospodarką odpadami i ich recyklingiem. To był pożytecznie i miło spędzony czas. Dowiedzieliśmy się wiele o środowisku w którym żyjemy i za które jesteśmy wszyscy odpowiedzialni.

fotogaleria>>

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 25

w Mikuszowicach Śląskich.

 

W 15 i 16 października 2015r. nasza szkoła świętowała 50-lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00, 15 pażdziernika mszą parafialną w kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił Wikariusz Generalny ks. dr Marek Studenski.

Następny etap jubileuszowych uroczystości odbył się w budynku szkoły. Wzięli w nim udział Prezydent Miasta, przedstawiciele Urzędu Miejskiego miasta Bielska-Białej, Kościoła, Nauczyciele i Dyrektorzy pracujący dawniej i dziś w szkole  oraz pozostali zaproszeni Goście. Po uroczystym programie artystycznym w wykonaniu młodzieży, ostatnią częścią obchodów tego dnia było uroczyste odsłonięcie przez Prezydenta Miasta Jacka Krywulta, jubileuszowej tablicy pamiątkowej  oraz spotkania dawnych i obecnych pracowników i absolwentów placówki.

16 października 2015r. - Dzień Otwarty Szkoły. Połączony był  z licznymi wystawami, prelekcją multimedialną Pana Jacka Zachary dotyczącą historii szkoły, kiermaszem ciast przygotowanym przez Radę Rodziców i pokazem artystycznym naszych uczniów. 

 

Historia szkoły


Pierwsza szkoła podstawowa w Mikuszowicach Śląskich mieściła się w budynku przy ulicy Bystrzańskiej 72 i jej pełna nazwa brzmiała: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mikuszowicach Śląskich.
W roku 1962 podjęto decyzję o powstaniu nowej placówki. Szkoła powstała w ramach akcji „Tysiąc Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Akt Erekcyjny Szkoły wmurowano 3 maja 1964 r. Nowy budynek oddano do użytku 5 września 1965 r.
Pierwszym kierownikiem szkoły został Pan Leon Bauer. Szkole nadano imię gen. Aleksandra Zawadzkiego, które nosiła do czasu transformacji ustrojowej.
W związku z pięknym położeniem szkoły, w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w szkole organizowane były kolonie letnie i zimowe dla dzieci z całej Polski.
W 1999 r. w wyniku reformy oświatowej, w budynku szkoły zaczęła funkcjonować sześcioletnia szkoła podstawowa i trzyletnie gimnazjum. W roku szkolnym 2006/2007 rozpoczęto działania mające na celu ustanowienie patrona Szkole Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej. 1 kwietnia 2008 r. Rada Miejska w Bielsku-Białej pozytywnie rozpatrzyła wniosek o nadanie szkole imienia Księdza Jana Twardowskiego. Uroczystość nadania imienia i sztandaru szkole odbyła się 5 czerwca 2008 r.

Uczniowie szkoły uczestniczą w wielu przedsięwzięciach, edukacyjnych, artystycznych i sportowych, osiągając bardzo wysokie lokaty. Szczególnie we współzawodnictwie sportowym bielskich szkół podstawowych mogą pochwalić się czołowymi lokatami w rejonowych zawodach w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców, a także wicemistrzostwem w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

(Artykuł o historii szkoły pochodzi ze strony: www.bielsko-biala.pl)

(poniżej kilka fotek, a już wkrótce fotogaleria z całej uroczystości) 

 

jubileusz 50-lecia szkoły>>

wystawy z okazji 50-lecia szkoły>>

ślubowanie klas pierwszych cz1>>

minigaleria z uroczystości
[pobierz] 0.2 MB plakat

szczególowy program jubileuszu

Wybory do Samorządu Szkolnego...


23 września 2015 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu  uczniów klas 4-6 wybraliśmy w sposób demokratyczny, większością głosów naszych szkolnych reprezentantów:

Przewodniczącą Szkoły została Maja K.
Zastępcą Przewodniczącej Szkoły został Marcin W.
Sekretarzem Szkoły został Krzysztof W.


Wszystkim gratulujemy.

22 wrzesnia 2015 społeczność szkoły klas 4-6 ruszyła w kierunku Koziej Góry, aby odbyć coroczny pieszy Rajd , który stał się dla nas tradycyjną już okazją do przeżycia wspólnego czasu w malowniczym zakątku naszej okolicy i integracji grup klasowych. Przejście od szkoły do Koziej Góry odbywało się w godzinach porannych. Uczniowie w ubiorach turystycznych przeszli sprawnie ten odcinek szlaku, na którym zdobywali punkty za właściwą postawę turysty i zgranie grupy. Dalsze atrakcje czekały na uczniów już przy schronisku, gdzie najpierw odbyło się pieczenie kiełbasek, a następnie uczniowie mieli możliwość pochwalenia się swoją wiedzą przyrodniczą  o "skarbach lasu", jak i medyczną związaną z udzielaniem pierwszej pomocy w górach. Około 13,30 wszyscy uczestnicy "wyprawy" powrócili do szkoły zdrowi i zadowoleni. Najlepsi z najlepszych zostali wyróżnieni na apelu szkolnym. Wszystkim uczestnikom Szkolnnego Rajdu gratulujemy.

fotogaleria>>