Archiwum 2017/2018


Dnia 20 czerwca 2018 w naszej szkole odbyło się tradycyjne wręczanie nagród i wyróżnień podsumowujących wytrwałą, solidną, rzetelną i wspaniałą pracę w roku szkolnym 2017/2018 naszych uczniów i uczennic. Były to konkursy naukowe i zawody sportowe. Młodzież podejmowała różne, ważne działania na rzecz środowiska. W tym roku wielkim zaszczytem było to, że Uczniowie naszej Placówki otrzymali podziękowanie w formie pamiątkowego pucharu za zaangażowanie się w Program "Pola Nadziei", z którego dochód przeznaczany jest co roku na utrzymanie Hospicjum Stacjonarnego w Bielsku-Białej.

fotogaleria>>


Wszystkim Uczniom i ich Opiekunom gratulujemy i za wielkie serce dziękujemy.

Dzień Sportu to impreza mająca na celu promocję sportu jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także nauka cierpliwości i współpracy w grupie. Najważniejsze jednak, aby ten dzień kojarzył się z dobrą zabawą.

W piątek 15.06 w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji, w których współzawodniczyć mogli zarówno uczniowie Gimnazjum jak i Szkoły Podstawowej.

 

Były to m.in.:

piłka nożna,
koszykówka,
piłka siatkowa,
przeciąganie liny,
bieg na 60 m.
Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom gratulujemy świetnej zabawy. Najlepsi otrzymali dyplomy i medale, chociaż tak naprawdę wszyscy zawodnicy zasługują na duże słowa uznania.

fotogaleria>>

oprac. Małgorzata Kopecka

 

***

15 czerwca 2018 r. w Parku Słowackiego odbył się 8 Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Brali w nim udział uczniowie klas 7 a i 7 b, którzy uczestniczyli w konkursach: plastycznym (należało wykonać przestrzenną pracę plastyczną z surowców wtórnych, przedstawiającą postać Eko mrówki), fotograficznym pt. Jak zwyciężyć smoga?

 

Wyróżnione zostały dwie prace w konkursie fotograficznym:

Julia Biegun – fotografia pt.”Życie bez smogu jest piękniejsze”

Antoni Kalita – fotografia pt. „Smog STOP”

 

Uczniowie z klasy 1a otrzymali w tym konkursie:

pierwsze miejsce - Weronika Nowak,

drugie  miejsce - Mateusz Gawlas,

trzecie miejsce - Milena Pustelnik,

wyróżnienia: Laura Matyja, Krzysztof Nawieśniak.

Tematem pracy plastycznej było: "Ciepło systemowe".

  

 

Gratulujemy :)

 

***

W dniach 18 i 19 czerwca 2018 r. klasy 7 a i 7 b uczestniczyły w wycieczkach do Oczyszczalni Ścieków w Komorowicach. Jest to największa oczyszczalnia ścieków komunalnych i przemysłowych obsługująca nasze miasto i sąsiednie gminy.

Uczniowie mogli się dowiedzieć, że ścieki, które produkują mieszkańcy są najpierw oczyszczane mechanicznie, a nastepnie biologicznie. Z otrzymanych osadów powstaje nawóz wykorzystywany w rolnictwie oraz biogaz służący jako paliwo w agregatach prądotwórczych i kotłach.

W wyniku tych procesów powstaje czysta woda. Jednak zanim opuści oczyszczalnię i wpłynie do rzeki Białej, jest badana pod kątem sanitarnym i biologicznym.

Komorowicka oczyszczalnia przyczynia sie do poprawy jakości wód powierzchniowych i podziemnych w naszym regionie. 

fotogaleria>>

W związku z 103. Rocznicą Urodzin Patrona Szkoły, 29 maja 2018 odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas 1-7 i gimnazjum naszej szkoły. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali program poetycko-muzyczny dotyczący życia i twórczości "ks. Jana od Biedronki". Piękne w słowach i melodii piosenki oraz teksty poezji Księdza Jana stały się dla zebranych Gości i uczniów naszej szkoły chwilą zadumy i refleksją nad życiem i wartościami świata, w którym żyjemy.

fotogaleria>>

25 maja 2018 roku, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, odbył się w naszej szkole DZIEŃ SPORTU dla uczniów klas 1-3. Cóż to była za wspaniała uczta, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Miejsce – hala sportowa „Rekordu”. Przystawka – prezentacja strojów, haseł oraz zawodników poszczególnych klas. Danie główne – zawody sportowe w dwóch kategoriach wiekowych. Deser – nagrody rzeczowe i słodkości dla wszystkich uczestników. A wszystko przyprawione szczyptą humoru, gracji i elegancji oraz profesjonalizmu Pani Eweliny Kłody, Pani Małgorzaty Kopeckiej oraz Pana Ryszarda Siudy. Można było posmakować olbrzymich emocji, chwil radości, smutku i wzruszeń. Dekorację stanowiły zasady fair play, którym podporządkowali się wszyscy zawodnicy.
A oto wyniki.
W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa 1a, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1b.
Wśród klas trzecich na pierwszym miejscu znalazła się klasa 3b, drugie wywalczyła klasa 3c, natomiast na trzecim stopniu podium stanęli uczniowie z klasy 3a i 3d.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

fotogaleria>>

(not. Pani mgr Beaty Kopacz)

 W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten był znakomitą okazją, by jeszcze raz uzmysłowić sobie rolę i znaczenie takich słów jak "Patriotyzm" i 'Ojczyzna".  Uczniowie w swoim wystąpieniu przybliżyli wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy - słowem i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w ten pokaz serce i zaangażowanie.

fotogaleria>>

 

 10 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej  nr 9 odbył się Konkurs ortograficzny klas 1-3 "Czytam, rozumiem, potrafię". Naszą szkołę reprezentowała drużyna - połączone siły z klas trzecich - Kinga Maciuszek i Paweł Cieślawski. Dzięki świetnej współpracy zajęli drugie miejsce różnicą jednego punktu w stosunku do drużyny zwycięskiej.

Gratulujemy ! :)

26 stycznia 2018 w Hali Sportowej Klubu „Rekord” odbył się Turniej Gier i Zabaw, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły i klasy gimnazjalne. Zespoły złożone z dziewcząt i chłopców liczące po 10 osób, w strojach sportowych i po odpowiedniej rozgrzewce rywalizowały ze sobą w sposób pełny sportowego zaangażowania  i jednocześnie  z uśmiechem na twarzy. Uczniowie prezentowali się również w kategoriach: "hasło - okrzyk", "transparenty", "ubiór". Ocenie jednak przede wszystkim podlegały konkurencje sportowe - 5 gier i zabaw dla każdej grupy wiekowej. Wspaniała zabawa i rywalizacja klas wyłoniła zwycięskie drużyny. Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy sportowego wysiłku i zaangażowania.

fotogaleria>>

JASELKA 2017 w SP 25
"To niemożliwe, a jednak !" - pod takim tytułem odbyły się 09 grudnia 2017r. jasełka bożonarodzeniowe. Punktem centralnym naszych uroczystości był program artystyczny w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjum. Barwne stroje i zaangażowanie wszystkich uczniów biorących udział w tym wydarzeniu sprawiło, że spotkanie upłynęło w bardzo nastrojowej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszył kiermasz ciast specjalnie na tę okazję przygotowany przez rodziców. Przedstawiciele Rady Rodziców przeprowadzili licytację przedmiotów, których sprzedaż zasili doraźne potrzeby naszej placówki. W świetlicy szkolnej odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania – szczególnie jednak Paniom: Józefie Gwiżdż, Urszuli Michalskiej, ks. Pawłowi Radziejewskiemu oraz Pani Joannie Iskrzyckiej, a w sposób szczególny Uczniom SP 25 i Gimnazjum nr 7 za aktorskie przygotowanie i refleksyjne przedstawienie. Rodzicom dziękujemy za nieocenioną pomoc i wielkie serce, a  Nauczycielom za poświęcony czas i włączenie się do pomocy przy organizacji imprezy.
więcej - fotogaleria - jasełka 2017>>

W naszej szkole świętowaliśmy 29 listopada 2017 - "Dzień Pluszowego Misia". Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

fotogaleria>>

28 listopada 2017 o godz. 12,00 w Szkole Podstawowej nr 25 im. Ks. Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej, odbyła się gala rozdania nagród w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Ilustracja do mojej ulubionej książki". Konkurs ten zorganizowała biblioteka szkolna działająca w naszej placówce (Pani Sylwia Dubiel i Pani Katarzyna Karcz). Była to druga edycja konkursu, w którym wzięło udział 16 szkół z Bielska - Białej. Nadesłanych zostało 231 prac plastycznych. Nagrodzono 32 osoby. Prace można podziwiać w Kąciku Patrona Szkoły.

fotogaleria>>

W dniu 24 listopada obchodziliśmy w klasach 1-3 "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci miały okazję przynieść do szkoły swoje ulubione pluszaki, towarzyszyły im one podczas wszystkich zajęć, nawet na wuefie! Nie obyło się bez wspólnych zabaw i gier. Powtórzymy to znowu za rok!"

22 listopada 2017 w Bibliotece Pedagogicznej odbył się międzyszkolny konkurs poezji J.L. Kerna. Mimo dużej konkurencji uczennica klasy 3a z naszej szkoły, Michalina Jakubiec wierszem "Dwa jeże" wywalczyła 2 miejsce.

Gratulujemy !

W dniu 22.11.2017 odbył się w naszej szkole "Dzień Postaci z Bajek". Uczniowie poszczególnych klas przebierali się wg. wylosowanych wcześniej kategorii. Najlepiej przebrana osoba z klasy wygrała turę na lodowisku. Imprezę przygotowali uczniowie Samorządu Gimnazjalnego.

fotogaleria>>

 W dniu 21 listopada 2017 w klasach 1 - 3 odbył się "Przegląd Pieśni Patriotycznych". Klasy zaprezentowały zarówno popularne i jak i te mniej znane pieśni takie jak: "Piechota", "Pierwsza kadrowa", "Dziś idę walczyć mamo" i wiele innych.

 

W dniu 21 listopada w klasach 1 - 3 odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego "Warzywa i owoce w zdrowym odżywianiu". Pierwsze, drugie i trzecie miejsce wśród klas trzecich zdobyły Oliwia Adamiec, Milena Pudło i Magdalena Jano. Wśród klas pierwszych i drugich najwyższe miejsca zdobyli: Szymon Mika, Nadia Rakowska, Maksymilian Pieniążek i Milena Łukasik. Wszystkim zwyciążcom gratulujemy, a biorącym udział dziękujemy!"

W dniu 17 listopada 2017 klasa IVc udała się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Bielsku-Białej, gdzie uczestniczyła w lekcji bibliotecznej "Od papirusa do e-booka". Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie mogli poznać dzieje książki i rozwój piśmiennictwa. Po skończonych warsztatach udali się na zwiedzanie czytelni i wypożyczalni, a także niedostępnych dla czytelników zakamarków biblioteki - magazynów książek.

Od wielu lat Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum bierze udział w charytatywnej akcji "Pola Nadziei". W tym roku połączymy nasze siły i razem będziemy wspierać bielskie Hospicjum św. Jana Pawła II, w którym ludzie nieuleczalnie chorzy w atmosferze miłości mogą przejść przez ostatni etap swojego życia. Dzieci i młodzież uczą się ofiarności, empatii, poświęcania swojego czasu. Ich wkładem w zdobywanie funduszy jest dzielenie się swoimi talentami np: plastycznym, aktorskim. W ramach akcji dzieci i młodzież wykonują kartki świąteczne, palmy na niedzielę palmową, przygotowują przedstawienia, sprzedają ciasta upieczone przez rodziców. Opiekunami akcji w szkole są Pani Beata Lipowczan i Pani Zofia Grzywacz.

Symbolem akcji "Pól Nadziei" jest żółty żonkil, dlatego co roku rozpoczynamy akcję sadzeniem cebulek pięknych wiosennych kwiatów, które budzą wiosnę. My również chcemy obudzić nadzieję i uśmiech u ludzi potrzebujących pomocy.

fotogaleria>>

31 października 2017 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI - 12 uczniów, klasy VII i gimnazjalne - 16 uczniów. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca będą reprezentować naszą szkołę w zawodach międzyszkolnych.

Klasyfikacja końcowa:

klasy V - VI:

1. Mateusz Kociołek VI b

2. Benedykt Wąsik V b

3. Leon Herok VI a

4. Piotr Adamek VI b

klasy VII i gimnazjalne:

1. Dominik Horodecki VI a

2. Marek Bachowski VII a

3. Paweł Wandzel III G

4. Tobiasz Wąsik VII b

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

25.10 (środa) odbył się quiz "Czy znasz te lektury?" Udział wzięli uczniowie klas 7,2,3 gimnazjum. Konkurs wygrał Antek Kalita i Tobiasz Wąsik z klasy 7b Marcin Figura i Magda Chrobak doszli do finału. Uczniowie otrzymali nagrody za zajęte miejsca i udział w konkursie przygotowanym przez Samorząd Gimnazjum. Quiz prowadzili: Dominik Umer i Natalia Siecińska z klasy 3aG.

Gratulujemy.

13 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość. Dzieci z klas pierwszych stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 25. Zdały egzamin z wiedzy patriotycznej, recytując wiersz Władysława Bełzy pt.: „Katechizm polskiego dziecka.” i złożyły Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Pani Dyrektor Małgorzata Kubas dokonała aktu Pasowania. Pani Wicedyrektor Lucyna Szrom-Jedrusyna wręczyła legitymacje uczniowskie i pamiątkowe dyplomy. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, a Rodzice obdarowali swoje pociechy „małym co nieco”. Mamy pięćdziesięcioro nowych uczniów! Witamy ich serdecznie!

fotogaleria>>

 

Wychowawcy klas pierwszych:
Beata Kopacz
Grażyna Żyła

 

***

13 października 2017 klasy 3a, 3b, 3c chcąc poznać historię tkactwa w naszym mieście oraz utrwalić poznaną ostatnio wiedzę dotyczącą roślin włóknistych wybrały się do muzeum "Domu Tkacza". Zobaczyliśmy jak żyli i pracowali bielscy sukiennicy, jak wyglądały "prototypy" maszyn włókienniczych i jak powstawały tkaniny. Mieliśmy możliwość podziwiania strojów ludowych naszego regionu.  Zapoznaliśmy się również  z pracą  mistrza tkackiego i jego czeladników. W drugiej części wycieczki mieliśmy okazję samodzielnie ozdabiać tkaniny poprzez odbijanie klocków drukarskich na materiale.

 

Dnia 18 października 2017r odbyła się uroczysta Gala Oscarowa. Nagrody "Szkolnej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej" otrzymali nauczyciele dla których Złote Palmy, Niedźwiedzie, Lwy czy inne zwierzęta to za mało! Nauczyciele byli nominowani aż w 11 kategoriach. Konkurencja była ogromna, a tegoroczni nagrodzeni to najlepsi z najlepszych!

Najlepszym podsumowaniem dzisiejszej gali są słowa, które zostały wypowiedziane podczas uroczystości: "..... życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele to aktorzy których wspierają dzielni statyści- uczniowie. Wszyscy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu jakim jest program nauczania. Reżyserem jest Pani Minister, a montuje to wszystko Pani Dyrektor."

zobacz - fotogaleria>>

Organizatorzy imprezy "Oskary dla nauczycieli 2017"

17.10.2017 klasy 7a i 7b odwiedziły Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie, a dokładnie skansen znajdujący się na terenie Parku Śląskiego. Park etnograficzny posiada blisko 70 zabytkowych drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Obszar skansenu wynosi 22 ha. Zgromadzone zabytki budownictwa ludowego pochodzą z pięciu podregionów Górnego Śląska. Braliśmy czynny udział w wypieku chleba oraz uczyliśmy się kaligrafii w szkole o 200 lat starszej niż nasza. Pisaliśmy atramentem z kałamarzy i klęczeliśmy na grochu za brzydkie pismo i kleksy, zwiedzaliśmy stare chaty i gospodarstwa, wczuwając się w klimat tamtych czasów. To była ciekawa lekcja historii.

zobacz - fotogaleria>>

13 października 2017r. uczniowie szkoły podstawowej klas 4-7 i gimnazjum w ramach Szkolnego Rajdu Turystycznego, ruszyli w kierunku Koziej Góry. Była to okazja do przeżycia wspólnego czasu w malowniczym zakątku naszej okolicy i do integracji grup klasowych oraz rekreacji. Przejście od szkoły na Kozią Górę odbywało się w godzinach przedpołudniowych. Wędrowaliśmy malowniczymi szlakami turystycznymi, podziwiając październikową, jesienną przyrodę. Przy schronisku odbyło się pieczenie kiełbasek. Jak można zobaczyć na zdjęciach naszej fotogalerii, humory i słoneczna pogoda dopisały. Jednym słowem było super. Około 13,30 uczestnicy "wyprawy" powrócili do szkoły uśmiechnięci  i zadowoleni. Wszystkich uczestników Szkolnego Rajdu pozdrawiamy.

zobacz więcej - fotogaleria z Rajdu>>

W dniu 10 października 2017r. odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe. Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach wiekowych - Igrzyska Dzieci /klasy IV - VI/ oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej /klasy VII i klasy gimnazjalne/. Pogoda nie sprzyjała naszym biegaczkom i biegaczom, ale mimo deszczowej  aury uczniowie dali radę. W każdej kategorii wiekowej startowało około 19 szkół. Największy sukces osiągnęli chłopcy w Igrzyskach Dzieci zajmując IV miejsce oraz chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmując IX miejsce.

Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników!

Dnia 3 października 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy "Brzechwolandia" dla klas 4-7. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. 

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

I miejsce - Elisa Sbandi - kl. 4d

Kamila Tomaszczyk - kl. 6b

II miejsce - Dominika Oślizło-Zaporowska - kl. 4b

Filip Zięba - kl. 4d

III miejsce - Zuzanna Twardowska - kl. 4a

Wyróżnienie - Robert Panasiuk - kl. 4b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów.

 

***

 

KOMUNIKAT

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Księdza Jana Twardowskiego w Bielsku-Białej

ogłasza zapisy na zajęcia z informatyki (podstawy obsługi komputera)

dla Seniorów Mikuszowic Śląskich.

Zajęcia organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego „Multimedialna Szkoła”.

Realizowane będą w listopadzie br., w każdy piątek od godz. 16:30 do 20:00.

Zgłoszenia należy dokonać do dnia 31. 10. 2017r.

telefonicznie (pod numerem 33 816 49 65)

lub osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Pocztowej 28a.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

***

UWAGA !!! OGŁOSZENIE !!!

Mały samorząd ogłasza konkurs plastyczno- literacki pt. "Owoce i warzywa w zdrowym odżywianiu". Dzieci starsze z klas 3 wymyślają hasła, promujące jedzenie owoców i warzyw, a dzieci młodsze przygotowują kukiełki owocowo - warzywne z papieru kolorowego. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone.

Termin składania prac mija 20 października. Prace należy składać w sali nr 8.

Mały Samorząd

3.10. 2017 klasa 3a, dzięki współpracy z rodzicami, miała możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami walut, m. in. z euro oraz polskimi monetami i banknotami będącymi w obiegu, zasadami posługiwania się pieniędzmi, rozpoznawaniem banknotów: wyszukiwaniem znaków, oznaczeniami dla ludzi niewidzących itp. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma  pieniędz w życiu człowieka. Klasa 3a, zaprosiła na swoje zajęcia klasę 3d. To były bardzo ciekawe i udane zajęcia.

W dniu 02.102017 r. w sali konferencyjnej hali sportowej BBOSiR przy ul. Karbowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza szkoła zajęła V miejsce. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Bryzek 2a G, Marek Bachowski 7a, Tobiasz Wąsik 7b oraz Maciej Mleczko 3a G. Gratulujemy uzyskanego wyniku!

Młodzież naszej szkoły 30.09.2017 uczestniczyła w zajęciach rekreacyjnych koła turystycznego. Byłiśmy na Hrobaczej Łące. Na pewno jest to bardzo urokliwe miejsce, które warto odwiedzić. Wznosi się na wysokość 828 m n.p.m. i jest jednym z wyższych szczytów zachodniej części Beskidu Małego. Należy do grupy Magurki Wilkowickiej i znajduje się pomiędzy Groniczkami i Bujakowskim Groniem. Podziwialiśmy piękne i malownicze widoczki, zwłaszcza, że słoneczna pogoda dopisała. Troszkę zmęczeni górskim marszem, ale dotlenieni i z pogodnymi nastrojami wróciliśmy późnym popołudniem z wycieczki. Było fajnie :) Już w październiku kolejna wyprawa :) i już dziś zapraszamy osoby chętne, lubiące chodzić w góry, aby wyruszyły z nami.

minigaleria z naszej wycieczki

W dniu 26 września 2017 roku, klasa 3 d zaprezentowała przedstawienie dla klas 1-3, pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Apel był przypomnieniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i stosowania do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Informował również, że niemniej ważne od stosowania się do przepisów ruchu drogowego jest noszenie elementów odblaskowych.

W dniu 25 września 2017 roku, klasa 3 d świętowała Dożynki, czyli inaczej Święto Plonów. Na przestrzeni wieków forma dożynek przekształcała się i pewne elementy ulegały zmianom, ale klucz tego obrzędu się nie zmienił. Przed przyjęciem chrześcijaństwa były to podziękowania bóstwom. W świętych gajach odbywały się dożynki, czyli podziękowania za zebranie plonu, a dokładniej chleba.

Dzisiaj dla rolników jest to bardzo ważne święto dziękczynne. W ten sposób dziękują oni, za udane żniwa. Chleb jaki towarzyszy dożynkom w naszym kraju jest symbolem daru Bożego. Rolnicy spotykają się, aby podziękować za ten dar i podzielić się nim z innymi. Klasa 3d przygotowała na ten dzień mnóstwo wypieków, były to chleby żytnie, razowe, pszenne oraz bułki od pełnoziarnistych do najbardziej lubianych drożdżówek.

 

***

Akcja "Sprzątanie Świata"
Akcja "Sprzątanie Świata"

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Nasza szkoła w tym roku, 15.09. 2017 kolejny już raz, włączyła się w tę akcję. Uczniowie klas 5 oczyścili teren parku w okolicy naszej szkoły. Wszyscy bardzo chętnie wzięli udział w akcji; byli zaskoczeni, że na tak niewielkim obszarze można zebrać tyle różnorodnych śmieci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie akcje, są potrzebne, by nasze miasto było piękniejsze.

W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do projektu: pt. "Multimedialna szkoła" i 325 głosami wywalczyliśmy dofinansowanie do jakże potrzebnej inwestycji jaką jest nowoczesna pracownia komputerowa. Przez okres wakacji trwały prace instalacyjne. Obecnie możemy pochwalić się już nową salą komputerową z nowoczesnym sprzętem (tablica multimedialna, nagłośnienie,  serwer) oraz wysokiej jakości oprogramowaniem użytkowym (programy graficzne, Office 2016 i Windows 10 na 15 stanowiskach roboczych).
Dziękujemy wszystkim, którzy poparli i wsparli nasz projekt w głosowaniu, a szczególnie Rodzicom uczniów z naszej szkoły.

minigaleria naszej nowej pracowni komputerowej