Archiwum 2018/2019


 

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PARTONIE
KS. JANIE TWARDOWSKIM

Z okazji rocznicy śmierci patrona ks. Jana Twardowskiego Samorząd Uczniowski zorganizował pisemny konkurs wiedzy na temat biografii księdza Jana Twardowskiego. Celem konkursu było przypomnienie uczniom 90 lat życia patrona szkoły. Z pewnością w ich pamięci pozostaną fakty z życia, urok spokojnej osobowości księdza oraz wiele pięknych obrazów poetyckich. Gratulujemy sukcesu i wiedzy o patronie, który kochał świat i ludzi.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Tomasz Legun kl. 7b

II miejsce - Julia Marszałek kl. 6a

III – Zuzanna Twardowska kl. 5c

wyróżnienie:

Marlena Berdarich kl. 4b

Filip Zięba kl. 5a

Marcel Bryzek kl. 7a

Kamila Tomaszczyk kl. 7b

Jakub Kensy kl. 8a

Antoni Kalita kl. 8b

Tobiasz Wąsik kl. 8b

Motto życia naszego patrona niech pozostanie w naszych sercach:

„Nie o poezję proszę, ale o zwykłą ludzką dobroć, większą od miłości”

 

 

XII SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

„Myślenie zawsze jest w cenie”

 

 

 

 

KLASA 4

I - Milena Pudło 4b

II – Paweł Cieślawski 4b

III – Szymon Gancarczyk 4d

KLASA 5

I - Robert Panasiuk 5b

II – Tymon Rochlich 5a

III – Dominika Oślizło-Zaporowska 5b

KLASA 6

I - Julia Marszałek 6a

II – Maciej Mitko 6b

III– Jakub Adamczyk 6a

KLASA 7

I - Tomasz Legun 7b

II – Wiktoria Podlipny 7a

III – Marcel Bryzek 7a

KLASA 8

I - Aleksandra Gawlas 8b

II – Marcin Wykręt 8a

III – Zuzanna Zachara 8b

KLASA 3 G

I - Igor Karcz-Kisiołek

II – Julia Marek

III –Krystian KukułkaTradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 08 grudnia 2018 r. w sobotnie popołudnie, w udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor Małgorzata Kubas. przywitała wszystkich zapraszając do wspólnego obejrzenia programu słowno - muzycznego. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobry odbiór programu zadbali nauczyciele przygotowujący występ: Pani Agata Waśko., Ks. Paweł Radziejewski. SDS. O oprawę muzyczną i opiekę nad szkolnym zespołem wokalnym zadbała Pani Joanna Iskrzycka, nauczycielka muzyki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa podążających do Betlejem. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była refleksyjnymi tekstami, kolędami i świątecznymi piosenkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, a przede wszystkim uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Przy okazji spotkania odbył się kiermasz pysznych ciast i licytacja świątecnych prezentów. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy, w salach obywały się mini kiermasze ozdób świątecznych oraz kiermasz ciast. Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz kadrze administacyjno-gospodarczej za pracę i pomoc w organizacji imprezy bardzo bardzo z serca dziękujemy.

fotogaleria z jasełek 2018>>

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r. 

Tak uczciliśmy ten dzień w naszej szkole>>

18 października 2018 w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Kubas, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie uczniów. Następnie obejrzeliśmy humorystyczne scenki z życia szkolnego przeplatane piosenkami. Po część artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali nauczycielom piękne życzenia.

fotogaleria>>

Przyjdź, rozpoznaj Boga – On jest
Przyjdź, rozpoznaj Boga – On jest

8-10 października 2018  - Młodzież naszej parafii uczestniczy w misjach parafialnych. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga.To czas zamyślenia i refleksji. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. 

Oto fotogaleria z ich przebiegu>>

04.10.2018 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów naszej szkoły. Było weoło, tanecznie i skocznie. Wśród przybyłych dominowały klasy czwarte i piąte. Na szczególne wyróżniennie zasługują uczniowie gimnazjum i ósmoklasiści (Krystian K., Michał R., Michał P., Łukasz Ch., Natalia B.,  Konrad B., i Filip W.) prowadzący zabawę i obsługujący sprzęt. Doskonale dopasowali oni muzykę do grupy wiekowej. Nikt się nie nudził, a humory dopisywały, co widać w naszej fotogalerii. Było dyskotekowo przez dwie godziny.

Dziękujemy opiekunom, organizatorom i uczestnikom.

Oto kilka fotek z tej naszej dyskoteki>>

03.10.2018

Z okazji Dnia chłopaka w naszej szkole dziewczyny postanowiły wybrać najmilszego, najsympatyczniejszego chłopaka i nadać mu tytuł "Super Chłopak 2018/2019". Wybierały spośród poszczególnych oddziałów.

 

 

Ulubieńcami :) zostali z:

klasy 4 - Jan Pyc,

klasy 5 - Kacper Michalik,

klasy 6 - Benedykt Wąsik,

klasy 7 -  Stanisław Bucior,

klasy 8 -  Krzysztof Wilinger,

klas gimnazjalnych -  Jakub Kołodziejczyk.

W czwartek 28 i 29 września 2018 r. w naszej szkole miały miejsce obchody "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia". Z tej okazji na sali gimnastycznej zostały zorganizowane "Matematyczne Zawody" dla klas czwartych i piątych, a przedstawiciele tych klas brali udział w trzech konkurencjach matematycznych. Pierwszą z nich było układanie tangramu na czas - trzyosobowe drużyny miały za zadanie odwzorować, za pomocą elementów układanki, obrazek identyczny jak na ilustracji, którą otrzymała grupa. Konkurencja okazała się trudniejsza niż się spodziewaliśmy, ponieważ żadna grupa nie ułożyła układanki w całości. Drugim zadaniem było rozwiązywanie matematycznej krzyżówki. Wszystkie grupy zdążyły bezbłędnie rozwiązać poszczególne działania. Ostatnią konkurencją, która wzbudziła najwięcej emocji był "Matematyczny sprint". Uczniowie parami wskazywali wynik działania na planszy, na której w przypadkowej kolejności umieszczone były wyniki działań z tabliczki mnożenia. Osoba, która jako pierwsza wskazała poprawny wynik pozostała w grze. Finał tej konkurencji rozegrał się między uczniami klas 4b i 4c, a zwycięzcą sprintu został Janek z klasy 4b. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas 4-5 zwycięzcami zostały:

kl 4b - I miejsce

kl 4c i kl 5c - II miejsce

kl 5b - III miejsce

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy organizatorom - naszym matematykom.

22 września 2018 w ramach "Światowego Dnia Turystki", wybraliśmy się z uczniami naszej szkoły oraz z przewodniczką PTTK  na wycieczkę historyczną ulicami naszego miasta. Wyjście w plener poprzedzone zostało wykładem historycznym w sali sesyjnej Ratusza. Wykład dotyczył historii miasta i powiatu bielskiego, i nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, głównie udziału mieszkańców powiatu bielskiego w walkach o niepodległość. Pogoda i humory dopisały, a spacer szlakiem bielskich zabytków i wiedza zdobyta podczas wykładu pobłębią naszą świadomość dotyczącą historii niepodległościowej naszego regionu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe reprezentowanie naszej placówki na spotkaniu w Ratuszu i podczas zwiedzania Bielska.

fotogaleria z naszej wycieczki>>

18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Uczniowie SP 25 i III klasy gimnazjum oddali w sumie 291 głosów. Najwięcej głosów otrzymała Emilia Zajączkowska klasa 5b jednak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej, oddając funkcję starszej i bardziej doświadczonej koleżance Nadii Wróbel z klasy 7b, która uzyskała kilka głosów mniej. Funkcję skarbnika objęła Emilia Piecuch z klasy 6a, natomiast sekretarzem została Natalia Boczkowska z klasy 8b.

12 września kandydaci do Samorzadu Uczniowskiego prezentowali swoje programy wyborcze starając się przekonać społeczność szkoły, że to właśnie oni najlepiej nadają się do pełnienia zaszczytnej funkcji Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Uczniowie oprócz prezentacji wykonali plakaty wyborcze. Czas pomiedzy prezentacją, a wyborami (tydzień) jest czasem przeznaczonym na rozważenie i przeanalizowanie konkretnych obietnic wyborczych naszych kandydatów.

fotogaleria>>