uczniowie w trakcie zajęć

Innowacja pedagogiczna

„Festivals, food and fun”

poznajemy

brytyjskie święta „od kuchni”.

(prowadzenie zajęć: mgr Katarzyna Drzewiecka)

W listopadzie 2013r. rozpoczęły się w naszej szkole dodatkowe zajęcia języka angielskiego, prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej

„Festivals, food and fun” – poznajemy brytyjskie święta „od kuchni”.

Ich celem było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych, obchodzonych w krajach angielskiego obszaru językowego. Na zajęciach uczniowie nie tylko poznawali słownictwo, ale przede wszystkich wspólnie przygotowywali tradycyjne potrawy świąteczne, korzystając z angielskich przepisów, uczyli się tańców szkockich i irlandzkich oraz redagowali własną książkę kucharską. Cykl zajęć zakończył się konkursem „Mini Master Chef”. W zajęciach wzięło udział 12 uczniów z klasy 3b.

Oto wypowiedzi niektórych z nich:

„Na pierwszych zajęciach przygotowywaliśmy toffee apples, czyli jabłka w toffee. Były bardzo słodkie. Piliśmy też angielską herbatkę i uczyliśmy się słówek, związanych z gotowaniem. A na koniec rozwiązywaliśmy krzyżówki i quizy. Te zajęcia są bardzo fajne.

Zuzia i Ola

„Na dzisiejszych zajęciach piekliśmy pierniczki, fajnie było wycinać różne kształty. Pierniczki pięknie pachniały. Hmm... ciekawe, jak będą smakować? Ale najlepsze będzie ich dekorowanie! Uczyliśmy się też tańca szkockiego, strasznie trudny! Było super!

Michalina

„Dzisiaj przygotowywaliśmy karachan, tradycyjny szkocki deser. Składał się on z bitej śmietany, truskawek, malin i płatków owsianych. Poczęstowaliśmy nim Panią Dyrektor. Te zajęcia są bardzo przyjemne”.

Wojtek i Tobiasz

****

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczniów, zajęcia kontynuowane są w formie koła języka angielskiego. Już ponad 50 uczniów wzięło udział w „gotowaniu po angielsku”. Obecnie w zajęciach uczestniczy 25 uczniów klasy 4a. Po raz kolejny dzieci poznają kulturę anglosaską, tradycje i zabawy, związane ze świętami i zwyczajami Brytyjczyków oraz przygotowują proste potrawy, takie jak ”Irish Potatoes”, „Deviled Eggs”, „Healthy Smoothies”

„Było po prostu super! Gotowanie, zabawa i nauka na jednych zajęciach!”

Kasia

Na zajęciach poznawaliśmy Irlandię, a dokładnie Dzień Świętego Patryka. Były atrakcje
w formie zabaw i gier, takie jak szukanie monet Leprechaun’a, konkurs na najlepszego mówcę, w którym trzeba było pocałować kamień z Blarney. Po skończonych zabawach zabraliśmy się za gotowanie”.

Wiktora

[pobierz] 0.9 MB ksiazka-kucharska

książka kucharska

poznajemy brytyjskie święta „od kuchni

WDROŻENIE I REALIZACJA INNOWACJI PEDAGOGICZNYCH

Rok szkolny 2014/2015
Dziedzictwo kulturowe regionu na przykładzie Bielska-Białej.

Rok szkolny 2013/2014
Gry zespołowe receptą na zdrowie,
Festivals, food and fan - poznajemy brytyjskie święta kuchni.

Rok szkolny 2011/2012
Szóstoklasisto, zostań mistrzem pióra.

Rok szkolny 2010/2011
Teatr mój widzę ogromny,
Potrzeba pamięci,
Pomagając - chronię życie,
Moje miasto, mój kraj, mój świat,
Malujemy świat słowami,
Oswajanie uczniów ze sztuką słowa,
Jestem chrześcijaninem w mojej małej ojczyźnie.

Rok szkolny 2008/2009
Myślę, czuję piszę - impresje dziennikarskie uczniów klas 1-3,
Twórcze zabawy z językiem polskim,
Język angielski jako integralna część kształcenia zintegrowanego w klasie trzeciej,
Święto Ziemi pod Szyndzielnią.

Inne programy:
Pracownie komputerowe dla szkół
Internetowe Centra Informacji Multimedialnej
Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
Radosna Szkoła
Fabryka Wiedzy i Umiejętności