Odyseja umysłu

PROGRAM "ODYSEJA UMYSŁU"
" WYOBRAŹNIA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WIEDZA "
(Albert Einstein)
Stawiamy przed zdolnymi dziećmi nietypowe wyzwania, uczymy jak „wychodzić poza schematy”, tworzymy oryginalne zadania, pozwalające poznać swoje mocne strony oraz twórczo rozwiązywać problemy i współdziałać z innymi.

O co chodzi w Odysei?
Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym rokrocznie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Dr C. Samuel Micklus – profesor Rowan University w USA – wymyślił program w 1978r. Patronat nad polską edycją konkursu od 2003 roku sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Jak Program wygląda w praktyce ?
Drużyny liczą od 5 do 7 osób i reprezentują szkoły bądź inne placówki edukacyjne. Nad pracą każdego zespołu czuwa trener, który integruje uczestników i koordynuje ich wysiłki, ale nie narzuca dzieciom swoich pomysłów.

Jesienią publikowanych jest 5 Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, a później przez kilka miesięcy sama projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie, które wiosną zaprezentuje na konkursie w formie 8-minutowej inscenizacji. Zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Odyseusze współzawodniczą w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy finału krajowego w każdej z nich mogą reprezentować Polskę na Finałach Światowych w USA.

Rok 2010/2011 Było naprawdę dobrze !!!

sprawozdanie>>
Realizacja programu "Odyseja umysłu" - konstruowanie "Myszomobila". Zajęcia prowadzone pod kierunkiem Pań: mgr Ewy Biłek i mgr Barbary Cetnar-Miech zobacz wiecej>>

Rok 2011/2012

Eliminacje do "Odysei Umysłu" we Wrocławiu w roku 2012>>
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej już po raz drugi brali udział w programie "Odyseja Umysłu".
To naprawdę ciekawy konkurs, w którym wiedza, zabawa, inteligencja i humor przeplatają się podczas prezentacji.
fotogaleria z Wrocławia
fotogaleria z Gdańska 2012
fotogaleria z Gdańska 2013-spacer
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w drugiej edycji "Odysei Umysłu" zajęli mocne trzecie miejsce w finale ogólnopolskim w Gdańsku. Tym razem rozwiązywali problem zatytułowany "Waga wyboru".
sprawozdanie - "Odyseja Umysłu - 2012">>