Wychowanie komunikacyjne

uczniów klas 5-6 z naszej szkoły do uczestnictwa
w Konkursie o przepisach ruchu drogowego.
Przystąpienie do konkursu poprzedzone będzie rozwiązaniem testu interaktywnego z przepisów ruchu drogowego – uczniowie, którzy wyrażą chęć przystąpienia do konkursu rozwiązują test w terminie 31 marca 2016  godz. 12,45 w sali komputerowej. Osoby z najwyższą punktacją przejdą do następnego etapu teoretyczno-praktycznego i zaliczą również jazdę po torze przeszkód oraz sytuacje na drodze

w MRD, w kwietniu 2016.

Z tej grupy wybierzemy drużynę 5 osobową do reprezentowania szkoły w głównym konkursie, który będzie miał miejsce 19 maja 2016 w SP 25 i w Miasteczku Ruchu Drogowego na Błoniach.
Przewidziane nagrody i wyróżnienia.
Zapisy  w sali nr 32

4a podczas treningu
Karla podczas nauki jazdy

Z MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO NA BŁONIACH...

W słoneczny czwartek 23-04-2015 r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w nietypowej lekcji techniki a mianowicie na specjalnie zaprojektowanym terenie do nauki przepisów ruchu drogowego ćwiczyli jazdę na rowerze. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, w Miasteczku Ruchu Drogowego uczniowie mieli możliwość kształcić umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach oraz utrwalali wiedzę niezbędną do zdobycia karty rowerowej.

PD

fotogaleria więcej>>

Poniżej widzimy jazdę treningową - ćwiczenie związane z upewnianiem się

i sygnalizowaniem zamiaru skrętu. Jak widać różnie z tym bywa, ale podobno "trening czyni mistrza", więc ćwiczcie, bo w maju egzaminy na kartę rowerową.

Wśród licznie przybyłych uczniów z całego Śląska nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce
Zajęliśmy pierwsze miejsce w Rajdzie Rowerowym "Kaskomania II"

Błonia w Bielsku-Białej opanowane zostały przez młodych rowerzystów. W piątkowy poranek 24 maja 2013 odbył się tam I rajd rowerowy dla uczniów pod hasłem "Rowerem kręcimy bezpiecznie - Kaskomania II".

Na starcie rajdu zameldowało się 135 uczestników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu delegatury kuratorium w Bielsku-Białej. Trzyosobowe zespoły wraz z opiekunem miały za zadanie m.in. pokonać na rowerze tor sprawnościowy i specjalnie przygotowaną trasę o długości trzech kilometrów, na której sprawdzana była umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a także znajomość przepisów ruchu drogowego.
Nasi uczniowie w tym rowerowym rajdzie zajęli pierwsze miejsce.
Są to:
Robert Płachecki 5c
Szymon Hańderek 5c
Adam Woźnicki 6a
Gratulujemy!!!

Zajęcia rowerowe w miasteczku drogowym

WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE

Ogólnopolskie testy BRD dla szkół podstawowych - sprawdź się :)

Przepisy ruchu drogowego dla rowerzysty

karta rowerowa
broszurka - karta rowerowa z PZU
testy - online

KARTA ROWEROWA W SZKOLE

druk karty zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową>>

konkurs BRD w naszej szkole>>

TEST SPRAWNOŚCIOWY - SPRAWDŻ CZY POTRAFISZ

1. Wsiadanie na rower w ruchu na odcinku 1-3 m.
2. Zatrzymanie się przed linią i ponowne ruszenie z miejsca.
3. Skręcanie w lewo z wyciągniętą ręką.
4. Jazda między dwoma liniami 5 m dł. odstęp 25 cm.
5. Jazda między dwoma liniami z jedną ręką na kierownicy.
6. Slalom.
7. Skręcanie w prawo z wyciągniętą ręką
8. Jazda wzdłuż linii z patrzeniem na przemian w prawo i w lewo.
9. Jazda wzdłuż linii z patrzeniem na przemian w lewo i do tyłu.
10. Zatrzymanie się w oznaczonym miejscu.
11. Szybkie zatrzymanie się na sygnał gwizdka.

Film szkoleniowy dla zdających na kartę rowerową "Z ROWEREM ZA PAN BRAT"