Przejdź do treści Przejdź do menu

Propozycje dla trzecioklasistów

Zadania - r. szk. 2020/21

GOŁĄBEK  POKOJU


Słonko sieje blaski z góry,
wiatr unosi naszą pieśń.
Leć gołąbku srebrnopióry
i przez miasto i przez wieś.
Zanieś dzieciom pozdrowienia,
niech wie o tym cały świat:
Kto o pokój bez wytchnienia
walczy śmiało - ten nasz brat!

Zbliżają się święta majowe wiec dzisiaj propozycja związana właśnie z nimi. Często na zajęciach  robicie flagi, orła...ale dzisiaj proponuję dla odmiany gołąbka - symbol pokoju znany na całym świecie. Możecie zrobić  piękny witraż i ozdobić okno. Możecie również zrobić gołąbka wg własnego pomysłu. Moje propozycje posyłam w załącznikach.


Wzór ptaszka


Wiosna to pora roku, na którą czekamy z utęsknieniem. Po cichutku, pomalutku skrada się razem z pierwszymi kwiatami, z ptakami powracającymi z ciepłych krajów, z pierwszymi listkami na drzewach i krzewach, z ciepłym deszczem i wiatrem, by w końcu zaskoczyć nas – kolorami, zapachami, radosnymi trelami ptaków. Czekając cierpliwie na jej przyjście w całej krasie i przepędzi resztki zimy, zapraszam do wykonania kolorowej, ukwieconej, schowanej w trawie Pani Wiosny.

Wykonajcie ją wg własnych pomysłów. Ja dam Wam parę propozycji , z których możecie skorzystać. Przynieście swoje prace do świetlicy szkolnej, najciekawsze zostaną nagrodzone, mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.

 Zabawy z klamerkami

Drewniane klamerki stwarzają niezliczone możliwości kreatywnej twórczości. Znajdziecie u  mnóstwo pomysłów na ich zastosowanie. A przed Wami kolejny z nich, idealny na wiosenne popołudnie – kolorowe ptaszki na gałązkach.

Potrzebne będą: drewniane klamerki, kolorowe piórka, kreatywne oczy, pomarańczowa pianka lub papier kolorowy, nożyczki, klej, farba, pędzleKlamerki, które widzicie na zdjęciach, pomalowane zostały farbami. Po wyschnięciu przyklejono do nich oczy, dzioby wycięte z pomarańczowej pianki i piórka. Jeżeli chcecie przypinać ptaszki do gałązek, to należy pamiętać o tym, aby elementy głowy przykleić do odpowiedniej strony spinacza, dokładnie widać to na zdjęciu. Jak widzicie sami pomysł jest bardzo łatwy w wykonaniu i niezwykle uroczy. Do dekoracji pokoju można wykorzystać wiosenne gałązki. Może wykorzystacie klamerki do prac plastycznych własnego pomysłu.  Miłej zabawy.
Dzisiaj temat świąteczny, ale żeby było coś innego niż co roku, to mam propozycję- abyście wykonali wesołe świąteczne ramki, do których można wkleić swoje zdjęcie lub kogoś z rodziny i mieć śmieszny, sympatyczny prezent.

Śmieszne ramki:)- zobacz TUTAJ


Dodatkowo posyłam inne przykłady prac, które mogą ozdobić nasz dom i umilić  świąteczny czas. Pozdrawiam i życzę Wszystkim spokojnych, radosnych i pełnych miłych niespodzianek, Świąt!Inne propozycje na świąteczny czas- TUTAJGrudniowa noc

Noc zimowa nad Polską,
Ciemna nocka grudniowa.
Od Szczecina po Krosno
Wszystko w lodu okowach.
Śnieg zasypał nam okna,
Dźwięczą dzwonki u sanek,
Noc nad Polską głęboka
I daleko poranek.

 

Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas.

Grudniowa piękna noc przez ludzi wymarzona.

I wokół cały świat pierzynką otuliła.

Zmieniła w bajkę sad i gwiazdy zapaliła.W związku z nadchodzącą nową porą roku, razem z Małym Samorządem ogłaszamy 22 grudnia GRANATOWYM DNIEM! 

Dlatego proszę o wykonanie w tym tygodniu pracy plastycznej związanej właśnie z tym tematem: "Grudniowa noc ".

Bardzo proszę o zrobienie zdjęcia wykonanej przez Was pracy i przysłanie jej przez wiadomości na adres Doroty Hajduk lub Aleksandry Stanaszek. Termin przesłania pracy: 18 grudnia. Posyłam parę propozycji, które może pozwolą Was zainspirować.Dodatkowo jeszcze dam Wam parę propozycji prac plastycznych związanych ze zbliżającymi się świętami.

Propozycje świąteczne - zajrzyj TUTAJ

Pozdrawiam.

Mikołaje i nie tylko

 


Mikołaje, renifery... z kubków

 

Potrzebne materiały:

 • plastikowe kubki (my mieliśmy białe i czerwone, ale spokojnie można kupić również brązowe i zielone, wtedy odpada malowanie);
 • ruchome oczka
 • wata
 • druciki kreatywne, pompony, guziki
 • kolorowy brystol
 • klej (Magik), nożyczki, czarny marker, farby akrylowe, pędzelek

Kubki malujemy na pożądany kolor. Z kolorowego brystolu wycinamy czapeczki i uszy elfa. W reniferowym kubku robimy za pomocą nożyczek dziurki, tak żeby przełożyć przez nie druciki kreatywne (od spodu zaginamy tak, aby nie wypadły). Przyklejamy wszystkie elementy. Czapki ozdabiamy pomponami z waty, opcjonalnie pomponów, guzików itd. Markerem malujemy buźki.Czas na plastikowe łyżki obiadowe.

 

Materiały:

 • plastikowe łyżki
 • kolorowy brystol
 • pompony, wstążeczki, wata
 • klej (Magik), nożyczki, marker, farby akrylowe, pędzelek


Łyżki (oprócz bałwankowej) malujemy na wybrane kolory. Markerem rysujemy oczy, buźki, guziki. Przewiązujemy wstążeczki jako szaliki. Z kolorowego brystolu wycinamy czapki, rogi, nosek bałwanka i przyklejamy. Noski to u nas pompony. Czapkę Mikołaja ozdabiamy watą. Gotowe. Jest to świetna opcja do wszelkich zabaw kukiełkowych, które rozbudzają wyobraźnię i pobudzają kreatywność.Mikołaj z pędzla malarskiego.

 

Co jest nam potrzebne?

 • najtańszy pędzel malarski
 • czerwona i biała farba akrylowa, pędzelek
 • ruchome oczka, pompon, wstążka, klej


Trzonek malujemy na czerwono, metalową część na biało. Przyklejamy oczka i nos. Zawiązujemy wstążeczkę, żeby można była pędzelkowego Mikołaj powiesić.


Kolejne kukiełki zrobiliśmy z drewnianych patyczków.

 

Co będzie Wam potrzebne?

 • drewniane patyczki
 • ruchome oczka
 • guziki, pompony
 • druciki kreatywne
 • kawałeczki kolorowego brystolu
 • wata
 • farby akrylowe, pędzelek, marker


Patyczki malujemy na biało, czerwono, zielono, brązowo. Kiedy wyschną, przyklejmy oczka, noski, ozdoby z guzików i robimy czapki/rogi z drucików kreatywnych (po prostu zawijamy w przypadku czapek), doklejamy pompony.


 

Prawie identycznie robimy świąteczne ozdoby z drewnianych spinaczy do bielizny

 

 

 


Dla chętnych bardziej pracochłonna praca i zabawa  z musującymi foremkami.
 

Musujące foremki – chemia czy magia?

Prosta reakcja chemiczna z magicznym efektem! Tak niewiele potrzeba, żeby zaskoczyć dziecko i wywołać wi uśmiech na buzi.

Do zabawy-doświadczenia potrzebne Wam będą:

 • foremki do wykrawania ciasteczek
 • soda
 • ocet
 • opcjonalnie brokat
 • strzykawka lub pipeta


Foremki układamy na tacy, wsypujemy sodę i brokat (u nas była to niecała torebka) i za pomocą strzykawki lub pipety dodajemy ocet. Obserwujemy co się dzieje (ocet – kwas reaguje z sodą -zasadą w wyniku czego powstaje dwutlenek węgla). Po ponownym dodaniu octu, reakcja zajdzie ponownie.Mikołaj ze stożka.

 

Do jego wykonania potrzeba: czerwona tektura, klej magic, wełnę do filcowania na włosy i wąsy (lub wata),  wata na czapę i ubranko, tasiemka satynowa na pasek, srebrną tekturę na klamrę, kolorowy papier na twarz i rączki; narzędzia: nożyczki, nożyk, linijka, zszywacz, igła i nitkę, sznurek, taśma dwustronna, czarny marker oraz płócienny woreczek, jako wór z prezentami. 


Z czerwonego papieru wycinamy półokrąg, który po wycięciu zszyć zszywaczem a dodatkowo można skleić klejem , tak aby utworzył się stożek. Następnie należy wykonać z waty pompon z ogonkiem, który umieścić należy w czubku stożka. z waty skręcić obwódkę czapki, którą nałożyć na rożek. Następnie trzeba wykonać dolną obwódkę ubranka, najlepiej urwać watę, tak aby była w jednym kawału i później mocować za pomocą szerokiej taśmy dwustronnej. Kolejnym elementem jest zamocowanie paska, przez klamrę wyciętą z tektury przeciągnąć tasiemkę, następnie klamrę przykleić. Dwa końce satynowej taśmy przyszyć do tektury. Z papieru wyciąć owal twarzy przykleić go do stożka. Oczy przykleić ruchome lub namalować. Wąsy i brodę ułożyć z wełny do filcowania (wygląda genialnie), przymocować ją do tekturki za pomocą zszywacza i dopiero taką listwę zamocować za pomocą taśmy dwustronnej do stożka, włosy wykonać podobnie.

 Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie plastycznym!


Konkurs Wojewódzki
 organizowany przez szkołę w Mysłowicach dla uczniów klas 1-3.

Każdy uczestnik, z pomocą osoby dorosłej, wykonuje pracę w dowolnej technice, w formacie A3, technika musi być płaska, forma plakatu mile widziana. Wartością konkursu jest przekazanie w rodzinie świadomości bezpieczeństwa.

Nagrodą w Konkursie jest kalendarz z umieszczoną pracą ucznia, który będzie rozprowadzany w województwie.

Prace można zostawić w szkole przy wejściu u  woźnego lub w sekretariacie z karteczką: praca na konkurs ...(nazwisko i imię ucznia)....- Dorota Hajduk. Prace proszę dostarczać najpóźniej do wtorku 13.12.2020 r!

Do pracy musi być dołączone oświadczenie, które znajduje się w załączniku.

Tematyka do wyboru:

-Problem wypalania traw,

-czad- cichy zabójca; czujka na straży Twojego bezpieczeństwa- chroni przed czadem,

-bezpieczne zabawy zimą

-bezpieczeństwo w czasie Covid -19,

-bezpieczeństwo dzieci w domu, wokół nas,

-bezpieczne gry i zabawy latem


Oświadczenie do pobrania TUTAJ

Jesień to przede wszystkim kolorowe liście, mieniące się wieloma odcieniami żółci, czerwieni, brązu i zieleni. Warto wykorzystać jeszcze możliwość nazbierania pięknych okazów tych liści, zasuszenia i wykorzystania ich w pracach plastycznych. (Liście można dość szybko zasuszyć wykorzystując gazety i żelazko, ale przy tej czynności potrzebna jest pomoc dorosłych !)

Moja propozycja w tym tygodniu to "Jesienna baletnica".  Wzór i sylwetki w załączniku.


Jesienna baletnca i inne propozycje- kliknij TUTAJ


Dodatkowo posyłam jesienne mandale, które można wykorzystać do dekoracji i do wyboru, jesienne kolorowanki dla rozrywki.

Pozdrawiam.Jak miło misia wziąć do ręki…


Jak miło misia wziąć do ręki!.

Jest taki ciepły, taki miękki.

Miś lubi wszystko, co i wy:

śmieszne mruczanki, bajki, gry.

A z kim wieczorem zasypiacie?

Z misiem bo to przyjaciel!

Maria Terlikowska

 

 

Dzień Pluszowego Misia inspiruje do twórczych działań, których przedmiotem oczywiście są MISIE. Papierowe torebki, talerzyki, gazety, brystol do tego flamastry, klej, nożyczki i możemy wyczarowywać ulubieńców większości dzieci.


Mam parę propozycji wykonania Misia, można wybrać sobie jedną z nich. Powodzenia!

 

Misie z papierowych torebek – materiały:

 • papierowe torebki lub koperty
 • kolorowy brystol lub papier
 • flamastry, klej, nożyczki


Z kolorowego papieru wycinamy a następnie przyklejamy kapelusze, krawat, kołnierzyk i pyszczki/noski, oczy oraz uszy. Opcjonalnie oczy, nosy można dokleić z koralików lub innych elementów. Pozostałe części dorysowujemy. Paddington ma jeszcze wycięte z drugiej torebki łapki (można je odchylać). Myślę, że wszystko widać na zdjęciach 

 

Misie z papierowych talerzy – materiały:

 • papierowe talerze
 • kolorowy papier
 • farby, pędzelek, nożyczki, klej, flamaster


Jeden talerzyk malujemy farbą plakatową, drugi wyklejamy kostkami z kolorowego papieru. Wycinamy noski, pyszczki, oczy, uszy i przyklejamy do talerzyków. Talerzyk można dodatkowo odrobinę przyciąć.

 

Misie na patyczkach – materiały:

 • brystol
 • drewniane patyczki
 • plastelina
 • flamaster, nożyczki, klej

Z brystolu wycinamy kółka, uszka, od spodu przyklejamy patyczki. Misia Uszatka wyklejamy plasteliną a Puchatek ma jedynie zaznaczenia flamastrem. Pandy możemy zrobić z płatków kosmetycznych. Można także wymyślić inny sposób.


Miś koala – materiały:

 • stara gazeta
 • brystol
 • kawałeczki bibuły
 • klej, nożyczki


Z gazet wycinamy kółko na głowę, mniejsze kółka na uszy, z półkola na tułów i półkoła na włoski w uszkach. Z brystolu wycinamy oczy, nos, język, gałązki eukalpitusa. Z bibuły zwiniętej w kuleczki robimy listki.Można również wymyślić swojego własnego misia! Udanej zabawy:)Dla zabawy w jesienne dni, które obfitują w dużą ilość pięknych, kolorowych liści można stworzyć fantazyjne, jesienne fryzury. Posyłam przykład fryzury i sylwetkę do wydrukowania. Mam nadzieję, że zrobicie zdjęcia wymyślonych przez was propozycji. Miłej zabawy.
Tutaj znajdziesz sylwetkę do pobraniaZadania archiwalne - r.szk. 2019/20


Dzień dobry,


Proponuję Wam dzisiaj zabawę w podróżników – Obieżyświatów. Potrzebna będzie mapa świata albo globus, kartka papieru i ołówek. Znajdźcie dwa dowolne miasta na mapie, w dość sporej odległości od siebie i spróbujcie zaplanować podróż z jednego miasta do drugiego. Pamiętajcie o tym, aby uwzględnić różne środki transportu (wodne, lądowe, samoloty). Nie musi to być najkrótsza droga, możecie po drodze zwiedzić różne miasta i poznać je bliżej. Zapiszcie szczegółowy plan drogi na kartce. Jeśli chcecie, możecie waszą podróż przedstawić na mapie świata wydrukowanej i pokolorowanej.

 

Udanej podróży!
Witam Was kochani,

26 maja będzie DZIEŃ MATKI, oto moje propozycje na ten uroczysty dzień:


1. WIERSZE DLA MAMY.

 
Przeczytajcie poniższe wiersze może jeden z nich napiszecie jako list do mamy i wręczycie w kopercie w dniu Jej święta.

 

"KTO MIE KOCHA"

Kto mnie może kochać więcej?

Zmarznę - grzejesz moje ręce,

zszywasz spodnie, budzisz rano,

miód smarujesz mi na chlebie.

Ty mnie kochasz, a ja mamo

bardzo, bardzo kocham Ciebie.

"POWIEDZ MAMO"

Powiedz nam mamo, powiedz

dlaczego tak się trudzisz?

Spać idziesz, gdy mu już śpimy,

wczesny ranek Cię budzi?

A może lepiej Cię nie pytać?

Tak będzie mądrzej i prościej,

bez słów się uczyć

od Ciebie prostej,

 zwyczajnej miłości.

" DLA MAMY"

Moja kochana mamusiu

to dla Ciebie ten wierszyk,

dla Ciebie słońce i chmury,

dla Ciebie tęcza i wietrzyk.

Wiosną i latem kwiaty,

jesienią liście jesienne.

Bądź szczęśliwa mamusiu dziś,

jutro, codziennie.

 

2.  ZAJĘCIA PLASTYCZNE.


Wykonaj portret mamy w technice pastelowej lub kredkami.

Jak wykonacie pracę prześlijcie zdjęcie na WIADOMOŚCI do Urszuli Szafran, znajdą się one w galerii na stronie internetowej naszej szkoły.

3. KWIATY DLA MOJEJ MAMY.


Możesz wykonać zdjęcie kwiatów w twoim ogródku za pomocą telefonu i przesłać je do mamy w dniu Jej święta.

 

4. ŚNIADANIE DLA MOJEJ MAMY.


Możesz samodzielnie przygotować śniadanie dla Twojej mamy.

ZDROWE KANAPKI

`posmaruj kanapkę masłem

`nałóż plasterek żółtego
sera i szynki

` na górę połóż plasterek pomidora i ogórka zielonego

`na koniec ozdób kanapki pokrojonym cieniutko szczypiorkiem i rzodkiewką

 


Dzień dobry, moja propozycja na dziś to gra towarzyska „Kim jestem?” i praca plastyczna.

Oto zasady gry:


Jeden z domowników postanawia wcielić się w powszechnie znaną postać autentyczną lub fikcyjną. Kontrolnie zapisuje swoje dane na kartce i umieszcza je w kopercie. Zadaniem pozostałych uczestników gry jest wspólne ułożenie ośmiu pytań rozstrzygnięcia (odpowiedź na te pytania może brzmieć „tak” lub „nie”), które umożliwią zidentyfikowanie tożsamości postaci. Ósme pytanie powinno zawierać już wskazanie konkretnej osoby, np. Czy jesteś Albertem Einsteinem? Przykładowo: 


Wybrana postać: Harry Potter 


Pytania zadane przez uczestników gry: 

1. Czy jesteś postacią żyjącą? Odpowiedź: Nie. 

2. Czy jesteś postacią fikcyjną? Odpowiedź: Tak. 

3. Czy jesteś postacią ludzką? Odpowiedź: Tak. 

4. Czy jesteś postacią literacką? Odpowiedź: Tak. 

5. Czy jesteś postacią z polskiej literatury? Odpowiedź: Nie. 

6. Czy jesteś chłopcem? Odpowiedź: Tak. 

7. Czy zajmujesz się czarami? Odpowiedź: Tak. 

8. Czy jesteś Harrym Potterem? Odpowiedź: Tak. 


 

Po udzieleniu ostatniej odpowiedzi warto sprawdzić, czy w kopercie widnieją dane tej samej postaci, która została zidentyfikowana.

Udanej zabawy!

 

Propozycja plastyczna to wykorzystanie szpatułek lekarskich lub patyczków do lodów. Można z ich zrobić zarówno wspaniałe zakładki jak i postacie do zabawy. Wzór zapożyczony z internetu w załączniku. Ozdóbcie je flamastrami, papierem kolorowym, muliną... Powodzenia!

Dzień dobry kochani, 
temat naszego cyklu zajęć pojawi się po rozwiązaniu prostej krzyżówki. Hasło będzie wyrazem trzyliterowym.

1. Nazwa drzewa , na którym rosną gruszki.

2. Np. tulipan, narcyz, róża.

3. Może być iglaste lub liściaste.

krzyżówka:

Czy wiesz jakie drzewa rosną w polskim sadzie?

Popatrz jak pięknie kwitną w maju.

Oto kilka przykładów:

 

Teraz czas na zajęcia plastyczne.

Tematem jest:" Kwitnące drzewo w sadzie".

Opis pracy:

1.Z kolorowego papieru (brązowa kartka, jeśli nie masz pomaluj farbami) wytnij drzewo.

2. Naklej drzewo na niebieskie tło ( kartka z bloku technicznego lub pomaluj na niebiesko farbami).

3. Z kolorowego papieru wytnij małe listeczki w odcieniach zieleni i naklej je na gałęzie drzewa.

4. Z plasteliny w kolorze różowym lub białym uformuj małe kuleczki i przyklej spłaszczając palcem na listeczki.

5. Jak będzie gotowe drzewko poproś rodzica, żeby zrobił zdjęcie i przysłał na wiadomości do Urszuli Szafran. Prace znajdą się na stronie internetowej szkoły.


A teraz kilka ciekawostek:

Jabłka to bez wątpienia smaczna bomba witaminowa! Owoc ten to źródło witaminy C,E,K,B.

Gruszka i śliwka - zawierają bardzo dużo składników mineralnych, najwięcej mają potasu, ale zawierają też sporo fosforu, wapnia, magnezu i żelaza.


JEDZMY NASZE OWOCE Z SADU !

Zachęcam Was do przygotowania deseru - SAŁATKA OWOCOWA: 

Do deseru potrzebne są:

1 jabłko

1 gruszka

1 banan

1 kiwi

Owoce należy starannie umyć i obrać ze skórki.

Jabłko, gruszkę kroimy w grubszą kostkę, banana w talarki, kiwi w talarki i potem jeszcze przekroić każdy talarek kiwi na połowę.

Pokrojone owoce wkładamy do miseczki
i mieszamy, można polać łyżeczką miodu.

Sałatka wystarczy na 2 duże  porcje.

SMACZNEGO I NA ZDROWIE.


A oto prace z zeszłego tygodnia, które przysłała Lena i Marysia:

 
Zadanie na dzisiaj to znana wam pewnie zabawa „Połącz kropki”. Po wykonaniu zadania zobaczycie, kto ukrywa się na obrazku.


 • Tutaj - do pobrania wersja PDF 

  Następnie ułóżcie proszę rebus obrazkowy tak, aby jego rozwiązaniem było imię, które nadacie postaci.

  Powodzenia!


  Dzisiaj proponuję zajęcia od rozwiązania zagadki, a wtedy dowiecie się co jest naszym głównym tematem zajęć.

  PASIASTA WŚRÓD KWIATÓW

  LATA DOOKOŁA.

  DZIĘKI NIEJ MASZ MIODEK.

  WIESZ JUŻ KTO TO? …!

  Ciekawostki o pszczołach:

  ~ na świecie istnieje ok. 20.000 gatunków pszczół

  ~ najmniejsze pszczoły to pszczoły karłowate mają do 0,2 mm

  ~ pszczoły porozumiewają się za pomocą tańców i wydawania dźwięków


  A teraz zachęcam Was do wykonania pszczoły takiej jak zamieściłam na zdjęciu:

   

  Materiały potrzebne do pracy:  - papier kolorowy ( kolor żółty, czarny i biały, jak nie macie to pomalujcie białą kartkę farbami)

  - rolka z papieru toaletowego

  - czarny flamaster

  - klej

  - nożyczki

  - czarny pisak lub kredka

  Opis wykonania:

  1. Oklejamy rolkę z papieru żółtym kolorem.

  2. Wycinamy paski z czarnego papieru i przyklejamy na żółte tło.

  3. Robimy kulkę z białego papieru i wkładamy do czarnej kartki tworząc głowę pszczoły.

  $. Umieszczamy głowę wkładając do otworu rolki.

  6. Z białego papieru wycinamy dwa małe skrzydełka i doklejamy na górną część pszczoły.

  7. Wycinamy kształt oczu i rysujemy czarnym flamastrem kropki. Przyklejamy na głowę pszczoły.

  8. Z czarnego papieru wycinamy czółki i końcówkę zaginamy , smarujemy klejem i doklejamy na głowę pszczoły.


  Pszczołę można umieścić na kwiatku w domu lub położyć na biurku.

  JAK WYKONACIE PRACĘ TO PRZEŚLIJCIE na konto wiadomości Urszula Szafran. Przesłane prace znajdą się w naszej galerii na stronie internetowej.

   

  Pszczoły produkują miód, który jest bardzo zdrowy i smaczny.


  A oto przepis na pyszne śniadanko dla osób, które nie są uczulone na miód:

  1.Przekrój bułkę na połowę i posmaruj masłem.

  2.Ukrój plaster białego sera i połóż na bułkę.

  • Polej ser miodem.
  • Do śniadania możesz przygotować kakao.

  Smakuje wyśmienicie! SMACZNEGO!
  Drodzy uczniowie, 
  przygotowałam dla Was krzyżówkę oraz zajęcia plastyczne w związku z nadchodzącym Świętem 3-go maja.

Hasła do krzyżówki:

 1. Jeden z symboli narodowych. Nasza jest biało - czerwona.
 2. Polska waluta.
 3. Nasz hymn narodowy to " Mazurek...
 4. Nazwa ptaka, który jest w polskim godle.
 5. Ten kolor występuje w naszych barwach narodowych.

Po rozwiązaniu krzyżówki, w pionie,  na czerwonym tle pojawi się główne hasło.

 

Zajęcia plastyczne: Rozwiązanie krzyżówki (hasło) przedstaw w formie rysunkowej i pokoloruj.

Zdjęcia prac plastycznych można przesłać do czwartku, 30 maja,  na konto wiadomości U. Szafran. Przesłane prace znajdą się na szkolnej stronie internetowej w kąciku świetlicy.W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 maja moją propozycją dla Was jest krzyżówka o takiej właśnie tematyce. Po rozwiązaniu jej na zaciemnionym tle odczytacie hasło. Waszym zadaniem jest narysowanie lub namalowanie ilustracji, która najbardziej kojarzy się Wam właśnie z tym hasłem.