78 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

13-05-2023 20:33 Samorząd Szkoły

8 maja 1945 roku to dzień, w którym zakończyła się II wojna światowa w Europie i dobiegł końca największy konflikt w dziejach ludzkości. Tego dnia został podpisany akt bezwarunkowej kapitulacji przez III Rzeszę.

Z okazji 78 rocznicy tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej, nad którymi już od lat sprawujemy opiekę.

Złożyliśmy wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu przy Błoniach.

Odwiedziliśmy też miejsce, które upamiętnia śmierć młodego piętnastoletniego  harcerza, który został zastrzelony przez Niemców 3 września 1939 r. Byliśmy przy obelisku druha Mieczysława Piekiełko
przy ul. generała Stanisława Maczka.