"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

BIBLIOTEKA  ORAZ SALA MULTIMEDIALNA:

czynna codziennie od 8:00 do 16:00

Bibliotekarze SP-25:

- mgr Sylwia Dubiel

- mgr Katarzyna Karcz

W bibliotece można wypożyczyć lektury dla uczniów klas 1-8 a także interesujące książki, odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Ksiegozbiór co roku jest poszerzany o nowe woluminy, zgodnie z zapotrzebowaniem placówki a także zainteresowaniem uczniów.

O tym, jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych uczniowie dowiadują się na systematycznie prowadzonych zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej.

Biblioteka podejmuje różne działania rozwijające wrażliwość kulturalną i społeczną oraz promujące czytelnictwo, angażuje sie w różnorodne konkursy szkolne i pozaszkolne, jest inicjatorem corocznego konkursu "Poetycka zakładka".

Przy bibliotece działa nowoczesna pracownia multimedialna z Internetem, będąca oknem na świat dla wszystkich dociekliwych czytelników.

Niech zawsze towarzyszą nam słowa Ignacego Krasickiego: "Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem."