"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym
i domagać się – ze wszystkich sił
– tego, czego pragnie."

Paulo Coelho

ŚWIETLICA SZKOLNA

czynna codziennie od 6:30 - 17:00

wychowawcy:

- mgr Urszula Szafran

- mgr Edyta Pawłowska

- mgr Grażyna Żyła

- mgr Marek Zmełty

- mgr Anna Fijak

- mgr Małgorzata Mleczko

- mgr Elżbieta Maciejewska

Świetlica szkolna zapewnia dzieciom fachową opiekę. Prowadzi zajęcia z zakresu: kultury życia codziennego, żywego słowa, ruchowe i muzyczne oraz plastyczno-techniczne (zajęcia origamii, kirigamii, prace z glinki ceramicznej, wydzieranki czy quilling).

Galeria prac plastycznych

W świetlicy dzieci mogą odrobić lekcje, rozwijać swoje zainteresowania, grać szachy, gry planszowe, a także mogą pod opieką wychowawczyni wyjść na spacer do pobliskiego lasu, na plac zabaw, na Błonia, do Miasteczka Ruchu Drogowego, a takze oglądać filmy video.

Uczą się tutaj współdziałania w grupie, samodzielności, kreatywności, mają możliwości rozwijać wyobraźnię, poszerzać słownictwo, doskonalić swoje umiejętności i sprawności.

Uruchomiona jest również pomoc w odrabianiu zadań domowych. Świetlica szkolna prowadzi zajęcia wyrównawcze z dziećmi mającymi trudności w nauce i współpracuje z wychowawcami poszczególnych klas oraz pedagogami  szkolnymi.

Wydawanie obiadów odbywa się w godz. od 11:10 ( klasy 1-3) do 12:30 (klasy 4-8)

Czas zajęć w szkole

8:00 -  8:45