Apel Małego Samorządu Uczniowskiego

24-01-2024 12:31 Mały Samorząd Uczniowski

DZIEŃ BIAŁY JAK ŚNIEG
                                                          "BEZPIECZNE FERIE "

Wszystkie dzieci klas młodszych nie mogą się doczekać ferii zimowych.
Pragną, aby były one prawdziwie zimowe, z białym puchem i lekkim mrozem, bałwanem, łyżwami
i sankami. Niestety aura nie sprzyja. Aby przywołać zimę klasy 1-3 zorganizowały  w środę 24 stycznia „Dzień biały jak śnieg”. W salach lekcyjnych zrobiło się biało za sprawą białych sukienek, kombinezonów, bluzek. Każdy uczeń przeszukał swoją szafę w poszukiwaniu bieli. Niektórzy za sprawą sprytnych dodatków zmienili się w bałwanki lub śnieżynki. Dzieci wykazały się również pomysłowością  w tworzeniu prac plastycznych. Wszystkie kreatywne pomysły można obejrzeć w galerii zdjęć😊

Zbliżające się ferie, to czas wesołych zabaw na śniegu i lodzie – ale jak wiemy o wypadek bardzo łatwo. Nasi uczniowie dobrze wiedzą jak się bezpiecznie bawić, jednak klasy trzecie w czasie apelu
w dniu „Białym jak śnieg” przypomniały wszystkim najważniejsze informacje. Głównymi bohaterami występu były dwa bałwanki, które miały dobre rady na ferie:

Przestroga 1.

Zanim wyjdziesz na podwórze, to się ciepło ubierz. Żadna grypa cię nie złapie, kiedy ciepłą włożysz czapę i angina cię ominie, gdy szalikiem się owiniesz.

Przestroga 2.

Lubisz pruć na sankach z prędkością błyskawicy?
No i fajnie ! Byleby to było z dala od ulicy!

Przestroga 3.

Jadąc na nartach, łyżwach czy sankach nie czepiaj się motoru czy auta, bo nawet się nie spostrzeżesz, jak pod kołami będziesz leżeć.

Przestroga 4.

Niech nigdy nie kuszą ciebie rzeki i stawy zamarznięte.
Ślizganie się po nich grozi utonięciem.
Więc gdy na łyżwy się wybierasz to tylko na lodowisko, tam jest bezpiecznie, wesoło i ślisko!

W czasie apelu wszystkie klasy zaprezentowały również piosenki związane z zimą:

Klasa 1 a zaśpiewała piosenkę „ Czas na zimowy sport”, klasa 1 b „Bezpieczne ferie”,
klasa 2 a zaśpiewała piosenkę „Zima”, a 2 b  „Wesoła zima”.

Gospodarze apelu, czyli klasy trzecie wspólnie zaprezentowały dwie piosenki: „Zima, zima” oraz „Zima w rytmie rock and rolla”.

W drugiej części spotkania Pani Urszula Szafran podsumowała konkurs kolęd, który odbywał się na świetlicy szkolnej. Przedstawiła zwycięzców i wyróżnionych, którzy otrzymali nagrody.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i śnieżnych ferii😊i zapraszamy do oglądania fotorelacji.