APEL WIOSENNO – ŚWIĄTECZNY KLAS DRUGICH

06-04-2023 16:12 Mały Samorząd Uczniowski

W środę 5 kwietnia – ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbył się apel Małego Samorządu.
Na świetlicy szkolnej spotkały się wszystkie klasy 1-3. Klasa 2a i 2b przygotowały przedstawienie wiosenno - świąteczne. Uczniowie mogli się dowiedzieć co słychać wiosną w przyrodzie, a także posłuchać jak obchodzi się Wielkanoc w różnych częściach naszego kraju, jakie są zwyczaje i ludowe obrzędy związane z tym świętem.

Klasy drugie pięknie zaśpiewały piosenki „Puk, puk – wiosna puka do drzwi”, „Pisanki” oraz „Wieziemy kogucika”,  każdą z nich wprawnie ilustrując ruchem.

Pięknie również zaprezentowali się nasi najmłodsi – pierwszoklasiści – zaśpiewali piosenkę „Maszeruje wiosna”.

Było dużo radości i śmiechu, ponieważ drugoklasiści na zakończenie swojego występu życząc  Wesołych Świąt obficie polali wszystkich wodą – jak stary zwyczaj śmigusa -dyngusa nakazuje😊

Na apelu Pani Dyrektor Małgorzata Kubas przypomniała uczniom o tym, jak bezpiecznie wypoczywać w czasie przerwy świątecznej oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.