Bądź bezpieczny na drodze!

05-10-2021 10:07 Profilaktyka

4 października
młodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z Panią Policjantką. Drugo- i trzecioklasiści wiedzieli już prawie wszystko na temat właściwego i poprawnego zachowania się na drogach, ale i pierwszaki wykazały się sporą wiedzą.

Pani Policjantka opowiadała o bezpiecznych zachowaniach i przestrzegała przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Przypomniała, co nam wolno, jako pieszym, a o czym musimy  przypominać swoim Rodzicom – kierowcom.

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali książeczki „Bądź bezpieczny na drodze” przygotowane przez Fundację na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz odblaskowe opaski, dzięki którym zawsze będą widoczni na drodze, nawet w szarobure jesienne wieczory. Dzieci z zapałem zabrały się
do kolorowania obrazków, rozwiązywania łamigłówek, rebusów i krzyżówek, aby zasłużyć na dyplom „Wzorowego użytkownika ruchu drogowego” :)