Bielsko-Biała chroni klimat - Zima

Zima jest nie tylko piękną i białą porą roku, którą możemy podziwiać zza okien naszych domów
czy szkoły. Dla naszych uczniów jest przede wszystkim czasem znakomitej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu i spacerów po otaczającym nas Cygańskim Lesie.

W swoich spacerach zapuszczaliśmy się w różnych kierunkach, także  śladem toru saneczkowego
w Cygańskim Lesie
, by zakończyć wyprawę wspaniałą zabawą na saneczkach, „jabłuszkach” i innych zimowych sprzętach, pod skocznią, w pobliżu naszej szkoły. Było wspaniale!!!

Klasy pierwsze i drugie podczas jednego z pięknych słonecznych dni wybrały się na poszukiwanie śladów zwierząt, których przecież tak wiele jest wokół naszej szkoły.  Nieraz widzieliśmy zające biegające w pobliżu budynku oraz podziwialiśmy wspaniałe sarny podchodzące tuż pod nasze ogrodzenia. Okazało się, że oprócz tych śladów można było również dostrzec ślady racic dzików.
Całe szczęście, że na żadnego się nie natknęliśmy😊 Zobaczyliśmy także ptasie łapki i ślady łap wiewiórczych. Niestety świeży śnieg mocno utrudniał nam ich rozpoznawanie ☹.

Ale sporo było także śladów, które zostawiały domowe zwierzaki, jak koty czy psy - nawet one lubią spacerować w pięknym otoczeniu😊 To zainspirowało nas, by w fantazyjny sposób przedstawić naszych ulubieńców.

W tym roku zima rozpieściła nas ilością śniegu. Dzięki temu młodsze klasy mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w budowaniu przeróżnych budowli i rzeźb ze śniegu. Jak widać poniżej najlepiej wyszły nam bałwanki, pagórki i fosy. Największą frajdę jednak mieliśmy zakopując się w śniegu
jak w piachu i robiąc własnym ciałem śnieżne aniołki .
Znalazł  się także czas  na śnieżną  bitwę.

Zima od zawsze inspirowała artystów. Także wśród naszych uczniów takich nie zabrakło.
Galerię prac można podziwiać poniżej😊