Bookcrossing w naszej szkole

03-11-2021 9:59 Profilaktyka

Uczniowie klasy 8c biorący udział w innowacji pedagogicznej "Aktywna przerwa" włączyli się w akcję "Bookcrossing".

Jak możemy przeczytać na stronie bookcrossing.pl/ : "Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem
był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również
na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe),
po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki."

W naszej szkole powstały dwa miejsca, gdzie książkę można zostawić, ale i zabrać ze sobą do domu, aby ją przeczytać. Specjalne pojemniki na książki znajdują się na korytarzu klas 1-3 i korytarzu
przy sali nr 22.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję.