Przejdź do treści Przejdź do menu

Czym się żywi bielsko-bialski smok?- warsztaty ekologiczne8 października br. obie klasy drugie wybrały się do Zamku Książąt Sułkowskich na warsztaty ekologiczne "Czym się żywi bielsko-bialski smok(g)?".

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się: czym jest smog, jakie są jego rodzaje i który najczęściej spotykany jest w naszym kraju. Mieli także okazję przyjrzeć się doświadczeniu, które znakomicie obrazowało zjawisko smogu.

Druga część zajęć poświęcona została skonstruowaniu pięknego smoka, pożerającego bielski smog. Wykorzystując przyniesione ze sobą materiały: plastikowe butelki, opakowania po jajkach, papierowe talerzyki, styropian,  dzieci wykonały niesamowite stwory. Przy twórczej pracy było mnóstwo zabawy i śmiechu.Swoje smoki uczniowie zabrali ze sobą, aby od dzisiaj strzegły ich domu przed niebezpiecznym smogiem:)Polecamy udział w tych warsztatach, były niezwykle pouczające i dostarczyły niesamowitej radości wszystkim uczestnikom.