Dzień CZERWONY jak SERCE

12-02-2021 14:41 Mały Samorząd Uczniowski

Walentynki w klasach 1-3 czyli „Dzień Czerwony jak Serce”

Serce to symbol miłości. O miłości pięknie pisał Patron naszej Szkoły Ks. Jan Twardowski.

Jest miłość trudna

jest miłość trudna
jak sól czy po prostu kamień do zjedzenia
jest przewidująca
taka co grób zamawia wciąż na dwie osoby
niedokładna jak uczeń co czyta po łebkach
jest cienka jak opłatek bo wewnątrz wzruszenie
jest miłość wariatka egoistka gapa
jak jesień lekko chora z księżycem kłamczuchem
jest miłość co była ciałem a stała się duchem
i ta co nie odejdzie — bo znów niemożliwa
O Miłości bez serca
Mo­dlę się jesz­cze do mi­ło­ści bez ser­ca
nie­za­po­mi­naj­ki niby nie­bie­skiej ale szorst­kiej
jak czę­sto tyl­ko od pła­czu po­trzeb­ne jest ser­ce
do pi­sa­nia li­stów na mięk­ko
oko­licz­no­ścio­wych wzru­szeń
ma­lo­wa­nia świę­tych
szu­ka­nia dru­gie­go cho­ciaż nie do pary
po to aby wy­bie­rać środ­ki ła­twe i nie zło­te
żeby za­zdro­ścić przez te­le­fon
wy­naj­dy­wać sła­be stro­ny ka­mie­nia
Ser­ce to jesz­cze za mało żeby ko­chać.

Na szpilce

Cho­dzi Anioł Stróż po świe­cie
sprzą­ta po mi­ło­ściach co się roz­le­cia­ły
zbie­ra jak ułam­ki chle­ba dla wró­bli
żeby się nic nie zmar­no­wa­ło
li­sty tam i z po­wro­tem
te­le­fo­ny od ucha do ucha
małe śmiesz­ne pa­miąt­ki co były wzru­sze­niem
no­tes z datą spo­tka­nia ukry­ty w czaj­ni­ku
bli­zny po śmie­chu
sprzecz­ki nie wia­do­mo po co
żale jak po­je­dyn­cze osy
flir­tu­ją­ce osły
wszyst­ko na szpil­ce
to co na za­wsze już się wy­da­wa­ło
mą­drość przy koń­cu że nie o to cho­dzi
ra­dość że się ko­cha to co nie­moż­li­we

Walentynki
czyli  święto zakochanych,  przypada 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. W tym dniu obdarowujemy osoby, które są bliskie naszemu sercu drobnymi upominkami, ciepłymi słowami i uśmiechami. Zwyczajem tego dnia jest również wysyłanie listów oraz kartek zawierających wyznania miłości i sympatii.

Chociaż walentynki to święto zakochanych, to w naszej szkole „Dzień Czerwony jak Serce” to dzień sympatii, uśmiechu, jak również życzliwości. W tym dniu uczniowie klas 1-3 przygotowywali dla swoich koleżanek oraz kolegów walentynkowe kartki. Młodsze dzieci same wycinały serduszka, a także  pisały na nich miłe słowa, natomiast uczniowie klas 3 tworzyli e-kartki.

Walentynkowe życzenia

Wszyscy swoim strojem w odcieniach czerwonego starali się również podkreślić, że dzięki miłości, sympatii, przyjaźni nasze życie jest radosne i kolorowe. Jak wiele ciepłych uczuć jest w naszej szkole można się przekonać oglądając galerię  walentynkowych kartek.

Walentynkowe wierszyki

Uczniowie klas pierwszych i drugich na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej wykonali SERDUDZKA WALENTYNKOWE. Tam w sekretnym miejscu wpisywali imię osoby obdarowanej. Towarzyszyły im humor i dobra zabawa.