Dzień GRANATOWY jak grudniowe niebo:)

18-12-2020 10:00 Mały Samorząd Uczniowski

DZIEŃ GRANATOWY JAK GRUDNIOWE NIEBO

„Lubię zimą……”

Lubię zimę białą, radosną,

bo nakłada śnieżne czapy
świerkom i sosnom.

Lubię zimę sypiącą płatkami,
gdy mknie w saniach
z dźwięczącymi dzwonkami.

Lubię zimę dbającą o dzieci
by na nartach mogły śniegu
tuman wzniecić.

Lubię zimę z lodowymi soplami
co maluje firanki pana mroza farbami.

Lubię zimę kręcącą piruet z zamieci
gdy w pokoju ciepło od grzejników leci.

Maria Selke

22 grudnia to początek kalendarzowej zimy. W naszej szkole obchodzimy DZIEŃ GRANATOWY JAK GRUDNIOWE NIEBO. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wykonali piękne prace plastyczne. Swą kolorystyką nawiązują one do odcieni zimy: granatowego, niebieskiego i białego. Zostały wykonane różnymi technikami, które wymagały dużo pomysłowości i wytrwałości.

Niektóre dzieci z okazji powitania zimy przygotowały również ciekawe „grudniowo – granatowe” stylizacje. Efekty możemy podziwiać w galerii.