Dzień kolorowej skarpetki w klasach 1 - 3

21-03-2022 19:22 Mały Samorząd Uczniowski

Dzień 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, to także międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca ma symbolizować „wyjątkowość” potrójnego powtórzenia 21 chromosomu, który powoduje Zespół Downa. Zaburzenie to charakteryzuje opóźniony wzrost, zmiany w wyglądzie, niepełnosprawność intelektualna oraz wiele innych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu.

Dlatego też w tym wyjątkowym dniu uczniowie klas młodszych uhonorowali Zespolaki, jak często o sobie mówią osoby z Zespołem Downa, ubierając dwie różne skarpetki oraz prowadząc rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.