Dzień matematyki

12 marca uczniowie klas trzecich świętowali w naszej szkole Dzień Matematyki. Święto zostało stworzone po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki a udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka bowiem może być przyjemna i dawać radość.

Święto Matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Refleksje na temat MATEMATYKI

Uczniowie wiedzą, że nie trzeba lubić matematyki, ale trzeba ją dobrze znać, ponieważ przydaje się nie tylko w szkole ale także w wielu sytuacjach  życiowych. Ostatnio sprawdzili, że matematyka może także być sztuką, gdy na zajęciach plastyki wykonywali swoje pierwsze prace trudną, ale ciekawą  techniką op-art. Jest to kierunek w malarstwie, grafice, modzie i sztuce użytkowej, który ma oddziaływać na oko odbiorcy, a nie na jego emocje.

W tym niezwykłym  dniu nauczyciele zapraszają swoich uczniów do konkursów, quizów, gier  i zagadek matematycznych.

Tak bawili się trzecioklasiści wykorzystując znane i popularne gry matematyczne,
takie jak : Warcaby, Jaja - labirynty, Unikat, Tangramy, Domino i wiele innych. Gry te  doskonalą umiejętności logicznego i strategicznego myślenia, koncentracji i skupienia uwagi a także  dokładności i myślenia przestrzennego.

14 marca - Dzień LIczby PI

W dniu 14 marca obchodziliśmy DZIEŃ LICZBY PI.

Dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach plastycznych, które tym razem były poświęcone łamigłówkom matematycznym.

Stworzyły MIASTO LICZBY PI NA NIEBIE.

Oto ich prace: