Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień Sybiraka - uroczystości upamiętniające 80. rocznicę agresji Sowieckiej na Polskę

17-09-2019 9:33 Samorząd Szkoły17 września 2019r. zorganizowano w Bielsku-Białej uroczyste obchody Dnia Sybiraka, które odbyły się przy Pomniku "Pamięci Zesłańcom Sybiru" na cmentarzu komunalnym w Kamienicy.

W uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków wzięli udział Sybiracy, ich rodziny, władze samorządowe naszego miasta oraz uczniowie bielskich szkół. 

Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły. Pod pomnik ze sztandarem udała sie 13-osobowa delegacja uczniów z klasy 7b pod opieką nauczycieli - Pani U. Michalskiej i Pani A. Janoty. Wzięli oni udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę napaści ZSSR na Polskę, wysłuchali apelu poległych i oddali hołd wszystkim ofiarom, które  pomordowano w czasie II wojny światowej.