Dzień Sybiraka - uroczystości upamiętniające 80. rocznicę agresji Sowieckiej na Polskę

17-09-2019 9:33 Samorząd Szkoły17 września 2019r. zorganizowano w Bielsku-Białej uroczyste obchody Dnia Sybiraka, które odbyły się przy Pomniku "Pamięci Zesłańcom Sybiru" na cmentarzu komunalnym w Kamienicy.

W uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków wzięli udział Sybiracy, ich rodziny, władze samorządowe naszego miasta oraz uczniowie bielskich szkół. 

Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły. Pod pomnik ze sztandarem udała sie 13-osobowa delegacja uczniów z klasy 7b pod opieką nauczycieli - Pani U. Michalskiej i Pani A. Janoty. Wzięli oni udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę napaści ZSSR na Polskę, wysłuchali apelu poległych i oddali hołd wszystkim ofiarom, które  pomordowano w czasie II wojny światowej.