„Dżulka wyBBiera czyste miasto” - wiosna.

Klasy piąte postanowiły w tym roku powitać wiosnę w nietypowy sposób😊 wyszliśmy na warsztaty
do Ekoksperymentarium i Muzeum Historycznego.

EkoEksperymentarium w Punkcie 11 za nami  było  super, a wystawa dała radochę wszystkim uczniom!

Uczniowie mogli nie tylko  zweryfikować swoją wiedzę na temat ekologii, recyklingu, segregacji śmieci…  ale również dowiedzieć się np.  jaki ślad węglowy zostawia bułka, którą jedli dziś
na śniadanie!   Odkryli ciekawe pomysły związane z oszczędzaniem wody, energii i przekonali się
co można jeszcze zrobić dla ochrony klimatu.

W Muzeum Historycznym zobaczyliśmy wystawę „Od włókiennictwa do małego fiata”.

Wystawa przedstawia dzieje bielsko-bialskiego przemysłu i wprowadza w świat, w jakim funkcjonowały zgromadzone w Muzeum maszyny i urządzenia. Dla wielu uczniów atrakcją był odrestaurowany Maluch – fiat 126 p, wyprodukowany w 1977 roku w bielskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych. Ciekawostką był wyświetlony  film „Od wełny do sukna – produkcja tkanin w Bielstylu”.
Jednak największą atrakcją była kolekcja kapeluszy oraz możliwość ich przymierzenia... i to była super zabawa 😊