Przejdź do treści Przejdź do menu

EKSPERYMENT PRZYRODNICZY UCZNIÓW KLAS 3

15-05-2021 14:18 ProfilaktykaEKSPERYMENT PRZYRODNICZY

UCZNIÓW KLAS 3

Uczniowie klasy 3a i 3b przez kilka tygodni prowadzili eksperyment przyrodniczy polegający na hodowli fasoli.

Wcześniej musieli się do niego odpowiednio przygotować - potrzebne im były – słoiczek, gaza, nasiona fasoli (najlepiej odmiany Jaś ) oraz, co najważniejsze wytrwałość, dokładność i wiara w sukces. Eksperyment polegał na tym, że do słoika należało nalać określoną ilość wody, słoik przykryć gazą, na której zostały umieszczone nasiona. Nasiona powinny być częściowo zanurzone w wodzie. Wyniki należało notować co kilka dni - niektórzy dokumentowali swoją pracę w formie zdjęć inni wykonywali rysunki lub opisy.

Wszyscy osiągnęli sukces, bo pomimo, że wyniki nie zawsze były zadowalające - niektóre fasolki gniły w wodzie i nie wypuszczały nasion – to jednak najważniejsze były wnioski jakie potrafili wyciągnąć nasi mali przyrodnicy ze swojej pracy. Niektórzy po jednej porażce nie poddawali się i rozpoczynali obserwację nowych nasion.

Hodowla fasoli- prezentacja Natalii 


Hodowle fasoli - pdf


Wyniki pracy uczniów  możemy także oglądać w galerii.