Godzina dla Ziemi- godzina dla Bałtyku!

27 marca rusza 14 edycja akcji "Godzina dla Ziemi".  Akcja ta od lat pokazuje, że warto walczyć o nasz dom - Ziemię. W tym roku, o godzinie 20:30 zgasną wszystkie światła dla BałtykuLudzie powinni uświadomić sobie, że Morze Bałtyckie jest z naszej winy coraz bardziej zanieczyszczone. Problemy, które wpływają powoli na to, że Bałtyk umiera a zwierzęta morskie znikają to między innymi nadmierne połowy, intensywne rolnictwo, "sieci widmo" czy martwe strefy. Tegoroczna akcja pod hasłem "Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy" ma nas zainspirować do właściwego, pozytywnego działania dla środowiska, dla Ziemi, dla Bałtyku.

Ten temat jest ważny dla wszystkich i w szkole
. na zajęciach lekcyjnych, staramy się pokazywać i omawiać problemy naszej planety. Dzieci w plastycznej formie przedstawiły,  jak Bałtyk powinien wyglądać. Nawet najmłodsi wiedzą, że Morze Bałtyckie to nie tylko miejsce, w którym, mogą bawić się, kąpać i odpoczywać, ale przede wszystkim to dom - dla wszystkich roślin i zwierząt morskich