Przejdź do treści Przejdź do menu

"Inny nie znaczy gorszy"- konkurs na plakat

04-01-2022 21:56

W grudniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku.

Jest to szczególna okazja, aby przypomnieć wszystkim o prawach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym spotykamy się z osobami z niepełnosprawnością w różnych miejscach i sytuacjach. Poznajemy osoby, które mają trudności z chodzeniem, ze słuchem, z mową, ze wzrokiem czy ze zrozumieniem sytuacji społecznych i emocjonalnych. Każdy z nas może im pomóc 
w niwelowaniu barier i pokonywaniu trudności. Wystarczy zwrócić uwagę na potrzeby ludzi słabszych, których stać naprawdę na wiele, pod warunkiem, że ktoś im poda pomocną dłoń. Osoby te zasługują na poszanowanie ich godności i tolerancję wśród całego społeczeństwa.

Bardzo dziękuje wszystkim uczniom i uczennicom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat pt. „Inny nie znaczy gorszy”.

Oto wyniki:

I miejsce

Nikola Sekuła z klasy 6a

II miejsce

Maksymilian Małyszko z klasy 7a

III miejsce

Klaudia Rurka z klasy 5a

 

Gratuluję

Renata Oleksy-Schabikowska