Jasełka 201913 grudnia 2019r. odbyło sie w naszej szkole spotkanie świąteczne "Jasełka 2019". W tym dniu punktualnie o godzinie 17.00 wszyscy goście, wśród których znaleźli się  Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 25, zajęli miejsca w sali gimnastycznej, by podziwiać piękne przedstawienie jasełkowe "A słowo ciałem się stało", przygotowane przez księdza Pawła, Panią Michalską i Panią Lipowczan.Spektakl uświetniły wspaniała i podniosła muzyka oraz przepiękne dekoracje. Widzowie mogli zachwycać się śpiewem chóru i muzyką przygotowaną przez Panią Iskrzycką. Dekoracje przygotowały Panie Szafran i Dubiel a stroje naszych artystów wyszły spod igły Pani Lipowczan.
Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych na sali gimnastycznej gości. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani 
Dorota Piegzik-Izydorczyk - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Bogumiła Dziaduszewska - Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej oraz Ksiądz Wiesław Ogórek SDS - Proboszcz Parafii p.w. NMPKŚ w Bielsku-Białej.

Po krótkim wystąpieniu, na którym Pani Dyrektor zapoznała zebranych z harmonogramem Jasełek i zaprosiła do wspaniałej zabawy w gronie przyjaciół i znajomych, wszyscy mogli zachwycać się tak dobrze znaną a jakże aktualną historią narodzin Pana Jezusa. Wśród śpiewu i tańca  aniołów, mogliśmy towrzyszyć bohaterom w zmaganiach i tułaczce w noc wigilijną. 
Dzieci z klasy 3a przygrywały na dzwonkach dźwięki znanej kolędy a Helenka z 2a pokazała jak wspaniale gra na skrzypcach.


Występ spotkał się z uznaniem widowni, wzbudził wiele emocji i wywołał gromkie brawa. Cieszymy sie, że mamy takie utalentowane dzieci. Gratulujemy wszystkim artystom.

Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na kiermasz wypieków świątecznych zakupionych przez Radę Rodziców. Można było usiąść w jednej z kilku przygotownych w tym celu kawiarenek:)Koło Wolontariatu prowadzone przez Panią Drzewiecką zorganizowało kiermasz ozdób i kartek bożonarodzeniowych, w ramach akcji Pola Nadziei. Dochód zebrany podczas Jasełek zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Uczniowie klasy 6b pod kierunkiem Pani Witos zachęcali do zakupu własnoręcznie uszytych czapek. 
Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali specjalne stoisko, na którym można było zakupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne, kartki, biżuterię przygotowane przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych. 

Na koniec uroczystości odbyła się licytacja przedmiotów, zakupionych lub samodzielnie wykonanych przez każdą z klas. 


Wszystkim  gościom serdecznie dziekujemy za obecność i wsparcie naszej szkoły, nie tylko finansowo, ale także dobrym słowem i uśmiechem.