Przejdź do treści Przejdź do menu

Jasełka w naszej szkole

10-12-2018 19:08 Samorząd Szkoły

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 08 grudnia 2018 r. w sobotnie popołudnie, w udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor Małgorzata Kubas. przywitała wszystkich zapraszając do wspólnego obejrzenia programu słowno - muzycznego. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobry odbiór programu zadbali nauczyciele przygotowujący występ: Pani Agata Waśko., Ks. Paweł Radziejewski. SDS. O oprawę muzyczną i opiekę nad szkolnym zespołem wokalnym zadbała Pani Joanna Iskrzycka, nauczycielka muzyki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa podążających do Betlejem. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była refleksyjnymi tekstami, kolędami i świątecznymi piosenkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, a przede wszystkim uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Przy okazji spotkania odbył się kiermasz pysznych ciast i licytacja świątecnych prezentów. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy, w salach obywały się mini kiermasze ozdób świątecznych oraz kiermasz ciast. Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz kadrze administacyjno-gospodarczej za pracę i pomoc w organizacji imprezy bardzo bardzo z serca dziękujemy.