KONKURS WIEDZY REGIONALNEJ
W roku szkolnym 2025/2026, podobnie jak w latach ubiegłych, nasi szkolni ochotnicy zmierzyli się
z wymagającymi zagadnieniami dotyczącymi historii naszego miasta. Uczestnicy konkursu starali się rozpoznać na slajdach charakterystyczne miejsca i obiekty, takie jak Zamek Sułkowskich, Park Słowackiego, a także miejsca związane z bohaterami bajek stworzonych przez bielskie studio filmów rysunkowych – m.in. Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy postaciami z serii „Porwanie Baltazara Gąbki”.
W szkolnym etapie konkursu „Dziedzictwo Kulturowe Regionu” najlepszymi okazali się:
🥇 I miejsce – Mikołaj Pałyga, klasa 7a
🥈 II miejsce – Igor Ormaniec, klasa 7a
🥉 III miejsce – Julia Komarek, klasa 7a
Dwóch najwyżej ocenionych uczestników – Mikołaj i Igor – reprezentowało naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbył się 16 października br. w Bielskiej Szkole Przemysłowej.
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki tego etapu, które powinny dotrzeć do nas już w przyszłym tygodniu.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i pasję, a laureatom serdecznie gratulujemy – zarówno imponującej wiedzy, jak i wytrwałości w jej zdobywaniu.



