Kwesta na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II

20-10-2019 13:09 Samorząd Szkoły

W dniach 19 i 20 października br. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział
w kweście na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w ramach programu Pola Nadziei, która miała miejsce w kościele Pw. NMP Królowej Świata.

Uczniowie klas V, VI i VII podczas każdej mszy świętej prezentowali program artystyczny, którego tematem przewodnim była 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Program przygotowany został pod kierunkiem Pani Beaty Lipowczan i Pani Urszuli Michalskiej.

Po mszach świętych wolontariusze z klas VIIIa i VIIIb zbierali datki na rzecz hospicjum. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, puszki szybko zapełniały się banknotami. Byliśmy pod wrażeniem hojności ofiarodawców.

„Uczestnictwo w Polach Nadziei było dla mnie nowym doświadczeniem. Gdy widziałam, z jaką ochotą ludzie wspierali naszą akcję czułam się bardzo szczęśliwa i byłam dumna, że mogę w ten sposób pomóc ludziom chorym i umierającym”.

Dominika, 8a

„Widziałem radość w oczach ludzi, którzy wrzucali pieniądze do puszki. To nie do opisania, co czułem w sercu mogąc pomóc”

Konrad, 7b

Bardzo się cieszę, że miałem okazję poświęcić czas na taką akcję, bo warto pomagać.

Jakub, 8b

J
est mi niezmiernie miło, że mogłam wziąć udział w tej akcji. Uroniłam łzy szczęścia, gdy widziałam jak niesamowite i hojne datki do nas wpływały. Chciałabym każdemu podziękować za pomoc. Tego dnia uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Marta, 7b