Kwiecień- miesiącem wiedzy o autyzmie

16-04-2021 13:08 Profilaktyka

Kwiecień obchodzony jest w Polsce i na całym świecie jako miesiąc, w którym szczególną uwagą obdarza się ludzi dotkniętych  autyzmem.

Co to jest autyzm?

Jest to zaburzenie rozwojowe, które zaczyna się we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie, wpływa na to, w jaki sposób osoba nim dotknięta postrzega świat, przetwarza informacje płynące z otoczenia i współdziała z innymi. Osoby te zwykle z trudem nawiązują relacje z innymi ludźmi, mają problemy z komunikacją i myśleniem abstrakcyjnym, u części z nich występują również trudności w uczeniu się.

Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, ponieważ osoby autystyczne nie wyglądają na niepełnosprawne. Uwagę zwracają dopiero ich trudności w porozumiewaniu się i nietypowe, „dziwaczne” zachowania.

Kolorem autyzmu jest niebieski.

Dlatego z tej okazji uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji
„Bądź niebieski dla autyzmu” i w sposób symboliczny  pokazali swoją solidarność.

Bardzo dziękuje  wszystkim za udział w akcji.

Renata Oleksy-Schabikowska