Przejdź do treści Przejdź do menu

Matematyka jest wszędzie

09-12-2020 12:00 Profilaktyka Samorząd Szkoły

                                                                                                                                    Praca Wojciecha


„Matematyka jest wszędzie”


Matematyka jest jednym z podstawowych narzędzi  opisu otaczającego nas świata, zrozumienia rządzących nim praw. Ma zastosowanie praktycznie wszędzie i jako rzecz znacząco ułatwiająca życie, budzi jednak lęk uczniów i częste pytania – po co się tego uczymy?
                                                                   


                                                                                                                                              
    Prezentacja Leona

Zrozumienie podstaw matematyki raczej nie przekracza możliwości przeciętnego człowieka, każdy z nas liczy, porównuje, mierzy, szacuje. Posługujemy się matematyką, czasem nawet nie będąc w pełni tego świadomymi.

                                                                     
                                                                                                                                             Prezentacja Mileny


Wielu uczniów nie widzi związków między tym, czego się uczą, a tym, co go otacza. Dlatego poprosiłam uczniów klas siódmych, by przygotowali plakat, prezentację lub inną formę przedstawienia tematu, jak oni postrzegają wykorzystanie matematyki. Temat pracy sami uczniowie podali, gdy zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać, po co tak naprawdę uczymy się matematyki. Czy warto, czy ona nam się przyda?

                                                                       
                                                                                                                                            Przezentacja Bartosza

Pomysły uczniów były różne, zresztą można zobaczyć w wybranych pracach.                                                                                                                                                                      Praca Leny