Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Międzynarodowy Dzień Ptaków

05-04-2023 12:54 Mały Samorząd Uczniowski

1 kwietnia to między innymi Prima aprilis, ale również Międzynarodowy Dzień Ptaków ustanowiony
już na początku XX wieku. Świetlica z tej okazji przygotowała gazetkę tematyczną, odbyła się też seria pogadanek o ptakach połączona z projekcją filmów edukacyjnych.
Dzieci wzięły również udział w głosowaniu na swojego ulubionego ptaka.
W ubiegłym roku palma pierwszeństwa należała do dzięcioła, ale w tym roku zdetronizował go orzeł. Na ptaka, który jest naszym symbolem narodowym oddano zdecydowanie najwięcej głosów.

Dziękujemy dzieciom za czynny udział w obchodach tego dnia i życzymy częstego obcowania
z przyrodą, gdzie śpiew ptaków jest jej stałym elementem.


Zespól Wychowawców Świetlicy