Przejdź do treści Przejdź do menu

Międzynarodowy Dzień Strażaka

04-05-2020 8:00 Profilaktyka


4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Nie jest to data przypadkowa, bowiem w tym dniu wspominamy Świętego Floriana, czyli patrona wszystkich strażaków. 

W tym roku jest to dzień wyjątkowo ważny. Strażacy wraz z pozostałymi służbami ratującymi życie, służbą zdrowia, policją i wojskiem, pomagają nam w trudnych czasach. Ponadto muszą zmagać się z panującą suszą, czego dowód dali w tym roku chociażby w walce z żywiołem w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Uczniowie naszej szkoły, będąc świadomi jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu wszystkie służby ratownicze, w tym szczególnym dniu składają podziękowania strażakom, policjantom, służbie zdrowia i wojsku.

Dzięki Wam czujemy się bardziej bezpieczni.

Dziękujemy!