Przejdź do treści Przejdź do menu

Msza Św. w intencji patrona SP25

19-11-2019 15:08 Formacja„Brzozo nazbyt wieśniacza aby rosnąć w mieście
dyskretny grabie w sam raz na szpalery
jarzębino dla drozdów dzwoniących i szpaków
akacjo z której nie złote tylko białe miody
olcho, co jedna masz przy liściach szyszki
głogu co chronisz gajówkę krewniaczkę słowika
jesionie co pierwszy tracisz liście zbliżając nam jesień
Poproście Matkę Bożą, abyśmy po śmierci
w każdą wolną sobotę chodzili po lesie
bo niebo nie jest niebem jeśli wyjścia nie ma”

ks. Jan Twardowski


W 19 listopada 2019r. w kościele parafialnym w Cygańskim Lesie , odbyła sie uroczysta Msza Święta w intencji patrona naszej szkoły - księdza Jana Twardowskiego. We Mszy św. wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami, Pani Dyrektor oraz kilkoro rodziców. Uroczystość poświęcona była poecie-ksiedzu, który zawsze traktował swego rozmówcę-czytelnika, jako kogoś bliskiego. Rozmawiał z nim językiem Ewangelii, nazywając wprost prawdę, którą odkrywał. 

Ksiądz Janusz, który wygłosił dla wiernych kazanie, rozpoczął od wiersza ks. Twardowskiego. Był to punkt wyjśia do rozważań na temat zmian, jakich powinniśmy dokonywać w swoim życiu, i tych które powinniśmy sobie uświadamiać. Tak jak zrobił to, bohater Ewangelii, Zacheusz.

Uczniowie z uwagą słuchali słów księdza i chetnie uczestniczyli w dialogu. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała ksieżom i wszystkim zebranym za wspólną modlitwę i obecność na Mszy.