Myślenie jest w cenie!

18-06-2020 8:00 Konkursy przedmiotowe

"Myślenie jest w  cenie" - wiedzą to uczniowie  klas szóstych, którzy po lekcjach dotyczących figur przestrzennych stworzyli własne "Galerie brył". Swoje dzieła sfotografowali. Pokazali, że matematyka może być przyjemna. Można się nią bawić, "spędzać" z nią wolne chwile, szczególnie teraz kiedy mamy zdalną naukę.

W lutym br. odbył się w naszej szkole XIII  SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY Myślenie zawsze jest w cenie”. Jak co roku wszyscy  uczniowie z klas IV-VIII  brali udział w tych matematycznych rozgrywkach.   Konkurs składał się z 2 części. Pierwsza z nich zawierała zadania zamknięte, druga natomiast zadania otwarte,  w których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale także logicznym myśleniem i poprawnym zapisem swojego rozumowania.

Laureaci konkursu w roku szkolnym 2019/20:

KLASA  4

miejsce I - Nikola S.