NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

14-11-2022 16:50 Samorząd Szkoły

11 listopada odchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

9 listopada
odbyła się  akademia "A gdy wolności przyszedł czas..." przypominająca ważne wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny.

Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością kapitan Jan Dąmbrowski były powstaniec warszawski
i członek Szarych Szeregów, który jest zaprzyjaźniony z naszą szkołą już od wielu lat.

10 listopada uczniowie klas ósmych pełnili wartę honorową w miejscach pamięci,
które Szkoła Podstawowa nr 25 ma pod swoją opieką. Są to: Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej
oraz obelisk poświęcony druhowi Mieczysławowi Piekiełce. Złożyliśmy kwiaty oraz uczestniczyliśmy
w uroczystym składaniu wiązanek przez władze miasta oraz przedstawicieli wojska, policji
i Straży Miejskiej.

11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich. W kościele Maksymiliana Kolbego
w Aleksandrowicach odprawiono mszę za ojczyznę, w której udział wzięła delegacja uczniów
wraz z opiekunami oraz pocztem sztandarowym naszej szkoły.