NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11-11-2021 12:39 Samorząd Szkoły

11 listopada odchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasza szkoła bierze udział w obchodach święta.

10 listopada uczniowie klasy 8b z nauczycielami pełnili wartę honorową w miejscach pamięci:

- jedna grupa była pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu przy ul. Pszczelej na Błoniach

- część klasy udała się na ul. Gen. Maczka, gdzie znajduje się Tablica Pamiątkowa poświęcona druhowi Mieczysławowi Piekiełko

W tym czasie przedstawiciele władz Bielska - Białej oraz służb mundurowych naszego miasta składali wiązanki kwiatów pod pomnikami i tablicami pamiątkowymi.

11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich. W kościele Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach odprawiono mszę za ojczyznę, w której brali udział dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z pocztem sztandarowym szkoły.

15 listopada w szkole zostanie zaprezentowany krótki program artystyczny przypominający ważne wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny.