Obchody Święta Konstytucji 3-maja w świetlicy

Lecz z łatwością wytłumaczę

Prawa, wolność, obowiązki

To oznacza – nie inaczej

To akt prawny lub ustawa

O najwyższej mocy prawnej

Ustanawia, reguluje

Ustrój i organizacje

System źródeł prawa w kraju

Głowa państwa im przewodzi

U nas w Polsce Konstytucja

Z 3 maja się wywodzi

Jeden siedem dziewięć jeden (1791)

To rok historycznie ważny

Trzeci maja – Konstytucja

Niech tę datę zna już każdy..

Z okazji Święta Konstytucji 3-maja wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi o patriotyzmie,
a dzieci  wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi.