Od malowania do pisania

W świetlicy szkolnej pani Ola prowadzi zajęcia innowacyjne dla dzieci z klas pierwszych o tematyce „Rozwijanie sprawności manualnej ręki, przygotowanie do opanowania poprawnej techniki pisania.” Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich dzieci z klas pierwszych. Mają one na celu usprawnianie motoryki rąk, płynności, elastyczności i precyzji ruchów zwłaszcza mięśni dłoni, palców i nadgarstka.

Podczas pierwszego etapu zajęć dzieci ćwiczyły ruchy rozmachowe, aby rozluźnić napięcie mięśni ramienia i przedramienia. Na jednych z zajęć dzieci zamalowywały farbami duże płaszczyzny jesiennych owoców.