PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

20-04-2022 19:42 Profilaktyka

Dlaczego? Kiedy? Jak?

Na te i inne pytania uczniowie klas trzecich starali się znaleźć odpowiedź w czasie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dowiedzieli się, jak badać parametry życiowe, na podstawie których podejmowane będą kolejne działania ratujące życie i zdrowie. Zdobyli również wiedzę, jakie kroki należy podjąć w celu pomocy poszkodowanemu w stanach nagłych.

Nauczyciele oraz uczniowie klas trzecich pragną serdecznie podziękować pani Joannie Markieton-Mordarskiej, mamie jednej z uczennic, za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć.