Przejdź do treści Przejdź do menu

Pieszo... na DębowiecW poniedziałkowy poranek5 października 2020r., klasy czwarte wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę na Dębowiec. Wędrówka rozpoczęła się tuż po godzinie ósmej. Aby uniknąć  spacerowania po ruchliwych ulicach Pani Żołnierska poprowadziła wszystkich uroczą leśną ścieżką. Podczas spaceru było bardzo wesoło, wszyscy rozmawiali ze sobą, a że pogoda dopisała, droga minęła bardzo szybko.


Po dotarciu na miejsce część dzieci usiadła przy stolikach, i wypakowała przygotowany w domu przez rodziców prowiant, inni pobiegli na pobliski plac zabaw, ale największym zainteresowaniem cieszył się bufet serwujący frytki oraz gorącą czekoladę.

Po około dwóch godzinach, gdy wszystko już było zjedzone, skończyły się frytki a cała czekolada została wypita, ogłoszony został wymarsz z powrotem w kierunku szkoły. Jako, że wszyscy byli już zmęczeni i mocno objedzeni, droga powrotna trwała o wiele dłużej niż poranny marsz pod górę.

Kiedy pięćdziesięcioosobowy „pochód” dotarł do szkoły, wszyscy odetchnęli z ulgą, jednak sadząc po uśmiechach na twarzach dzieci, był to miło spędzony czas. A co najważniejsze … w tym dniu nie było lekcji!