Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Rocznica urodzin Fryderyka Chopina

01-03-2021 13:42 Ogłoszenia

"Rodem - warszawianin,

sercem - Polak,

a talentem - świata obywatel".


Tak Cyprian Kamil Norwid napisał o Chopinie nazajutrz po jego śmierci.

1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli urodził się najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin. Jego kompozycje są znane i podziwiane na całym świecie.

Rytmy mazura, kujawiaka i oberka można usłyszeć w jego MAZURKACH.

Te krótkie utwory uznano za arcydzieła ze względu na różnorodność melodii i nastroju oraz liczne nawiązania do polskiej tradycji.


Posłuchajcie mazurka g-moll Op.67 No.2 w wykonaniu ucznia naszej szkoły Mateusza W. z klasy 7a.