Ślubowanie klas pierwszych..

23-10-2023 16:05 Mały Samorząd Uczniowski

16 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.
Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor.
Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały:

Ślubuję być dobrym Polakiem

Dbać o dobre imię klasy i szkoły

Być wiernym nauce naszego patrona

Księdza Jana Twardowskiego

Dochować wierności sztandarowi szkoły

Będę się uczyć, jak kochać Ojczyznę

Jak dla Niej pracować, kiedy dorosnę

Będę się starać być dobrym człowiekiem

Swym zachowaniem i nauką

Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

O złożonej przysiędze przypominać im będą otrzymane dyplomy.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.