Smacznie, zdrowo, kolorowo

„WIEM CO JEM” - KOLOROWE KANAPKI W KLASACH 1

„ Dla każdego coś zdrowego”

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,

jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny,

to najlepsze witaminy!

Jedz razowce z grubym ziarnem,

zdrowe jest pieczywo czarne!

Na kanapkę, prócz wędliny,

połóż listek zieleniny!

I kapusta, i sałata,

w witaminy jest bogata!

Oprócz klusek i kotleta

niech się z jarzyn składa dieta!

Mleko, jogurt, ser, maślanka

– to jest twoja wyliczanka!

Chude mięso, drób i ryba

to najlepsze białko chyba!

Sok warzywny, owocowy,

kolorowy jest i zdrowy!

Sosy lepsze są niż tłuszcze,

niech się w tłuszczu nic nie pluszcze!

Zostaw smalec, dolej olej ,

niech na olej będzie kolej!

Dobra także jest oliwa,

bo dla zdrowia sprawiedliwa!

Karaszewski

Uczniowie klas pierwszych już wiedzą, że aby być zdrowym trzeba „jeść kolorowo”.
Poznali nazwy warzyw i owoców z pól oraz sadów, dowiedzieli się jakie potrawy można z nich „wyczarować”. Ukoronowaniem zdobytej wiedzy było samodzielne wykonanie kolorowych kanapek. Wszyscy starali się, aby ich kanapki były nie tylko zdrowe, ale i pięknie estetycznie przygotowane.
W czasie pracy dbali o higienę i bezpieczeństwo. Kanapki pysznie smakowały na drugie śniadanie!
Na pewno zdobyte umiejętności dzieci wykorzystają w swoich domach.

Poniżej można obejrzeć „kanapkową” galerię.

„Kolorowe kanapki”

Zrobię dzisiaj sam kanapki

Smaczne, kolorowe.

Podam mamie na śniadanie,

potem tacie zrobię.

Już na kromce serek leży

I rzodkiewka słodka,

Jeszcze szynki dwa plasterki,

Dam też pomidorka.

Takie pyszne te kanapki!

Że aż cieknie ślinka.

Każda zdrowa, kolorowa. Cieszy się rodzinka.

Walczak