Przejdź do treści Przejdź do menu

Spotkanie z muzyką

13-02-2020 16:21 Profilaktyka

 

„Niektórych uczuć nie sposób wyrazić słowami,  dlatego…

stworzono muzykę!”

11 lutego, we  wtorek,  w Szkole Podstawowej nr 25 odbyła się lekcja umuzykalniająca, którą poprowadziła Pani Joanna Iskrzycka. Gościem specjalnym była utalentowana skrzypaczka, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, Julia Iskrzycka. 

To spotkanie z muzyką przeznaczone było dla uczniów klas 4-6. Julia wykonała utwory skrzypcowe, między innymi "Zimę" A.Vivaldiego, "Kujawiaka" H.Wieniawskiego. Akompaniowała jej mama, Pani Asia. Uczniowie poznali historię powstania instrumentu oraz jego budowę i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk.

Zadaniem uczniów było odgadnąć, jakie  utwory pojawiły się na prezentacji. Taka lekcja wszystkim bardzo się podobała.


To było już kolejne spotkanie z muzyką. W ubiegłym  roku szkolnym uczniowie mieli okazję posłuchać muzyków z Bielskiego Towarzystwa Muzycznego podczas koncertu "Muzyka popularna na instrumentach perkusyjnych".

Bardzo dziękujemy organizatorce za piękny i pouczający koncert. A Julii życzymy dalszych sukcesów.

Wszak... "Muzyka łagodzi obyczaje"