Przejdź do treści Przejdź do menu

Światowy Dzień Turystyki

22 września 2018 w ramach "Światowego Dnia Turystki", wybraliśmy się z uczniami naszej szkoły oraz z przewodniczką PTTK  na wycieczkę historyczną ulicami naszego miasta. Wyjście w plener poprzedzone zostało wykładem historycznym w sali sesyjnej Ratusza. Wykład dotyczył historii miasta i powiatu bielskiego, i nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, głównie udziału mieszkańców powiatu bielskiego w walkach o niepodległość. Pogoda i humory dopisały, a spacer szlakiem bielskich zabytków i wiedza zdobyta podczas wykładu pogłębią naszą świadomość dotyczącą historii niepodległościowej naszego regionu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe reprezentowanie naszej placówki na spotkaniu w Ratuszu i podczas zwiedzania Bielska.