Światowy Dzień Turystyki

Dnia 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. Na świetlicy odbyła się seria pogadanek
o turystyce, jej rodzajach oraz zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Wychowawcy wraz z dziećmi przebywającymi w świetlicy szkolnej udali się na wycieczkę do lasu,
a także na zajezdnię linii MZK nr 1 w Cygańskim Lesie. Zapoznali się tam z pamiątkową tablicą przypominającą ważny fakt z początku XIV w. - nadania na własność lasu ówczesnym mieszkańcom tego terenu. Uświadomiło to dzieciom, że nawet krótki spacer może stać się małą wycieczką przybliżającą historię regionu.

Podsumowaniem wszystkich działań w tym kierunku jest gazetka na świetlicy szkolnej o tematyce turystycznej czyli prezentacja ciekawych miejsc wypoczynku naszych dzieci i ich rodziców.

Za wszelkie zaangażowanie i pomoc zespół wychowawców świetlicy składa Rodzicom i Dzieciom serdeczne podziękowania.