Przejdź do treści Przejdź do menu

Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia, jak co roku , obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 
Nazywany inaczej także świętem naszej planety, Dzień Ziemi, ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.

Tego dnia organizowane są specjalne akcje, wykłady, zbiórki tak zwanych elektrośmieci i wiele innych. Obchody Dnia Ziemi organizowane są najczęściej w szkołach. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć najczęściej uczniowie wychodzą na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczają wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj są to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowane jest także wspólne sadzenie drzew. 

Ta data ma przypominać wszystkim ludziom, że Ziemia, to nie tylko planeta, na której mieszkamy, ale przede wszystkim nasz DOM. I trzeba o niego dbać. Uczniowie naszej szkoły wiedzą o tym i przekazują to  w swoich pracach.


Kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Zachęceni przez Panią Szafran wymyślili, żeby "śmieciom", czyli rzeczom już niepotrzebnym, dać "drugie życie".  I tak powstały "EKOROBOTY".Z okazji Święta Ziemi uczniowie piszą także wiersze, robią zdjęcia, wymyślają "coś z niczego" lub po prostu odpoczywają na łonie natury, ciesząc się ze słońca, świeżego powietrza i pięknej pogody.