Szanuj energię, chroń klimat!

24-06-2020 19:43 ProfilaktykaTrzecioklasiści wiedzą, jak dbać o czyste powietrze!

Finał 10. miejskiego konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” odbył się 24 czerwca w Teatrze Polskim. Na konkurs napłynęło ponad 130 prac, jego zwycięzcy odebrali w TP nagrody i wyróżnienia. Z klasy 3a laureatami zostali: Jadwiga, Franciszek, Fryderyk, Kinga, Krzysztof, Lena, Piotr i Weronika.

- Mimo że 10. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii nie odbył się - z wiadomych względów - jest mi niezwykle miło spotkać się na podsumowaniu tego konkursu. Warto myśleć ekologicznie, warto, abyśmy wszyscy w głowach i sercach mieli to, że Bielsko-Biała musi być miastem eko. Robimy wszystko, aby tak się stało, czego najlepszym dowodem są liczne nowe elementy zieleni, które pojawiły się na terenie miasta. Staram się też, aby przy każdej nowej inwestycji pojawiło się mocne uwrażliwienie na rozwiązania ekologiczne – mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów i dzieci tematyką zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii oraz ochrony klimatu. Najlepiej oceniane były prace, które w kreatywny i innowacyjny sposób pokazywały, jakie są sposoby na walkę ze smogiem. Konkurs podzielony był na grupy wiekowe, dzięki temu docierał do dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji: od przedszkola aż po szkołę ponadpodstawową.

Podczas spotkania w teatrze zaprezentowano nagrodzone prace oraz filmy promujące proekologiczne postawy.

Głównym organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.


A oto laureaci konkursu wraz z wychowawcą, Panią Beatą Kopacz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)